poniedziałek, 24 lutego 2020.
Strona główna > Kultura > Pięć dni ze znakomitymi artystami. Tenis, muzyka, wystawa fotografii

Pięć dni ze znakomitymi artystami. Tenis, muzyka, wystawa fotografii

Pięć dni ze znakomitymi artystami. Tenis, muzyka, wystawa fotografii
Data publikacji: 2019-09-08 23:14
Wywietleń: 699 413390

Tennis Music & Art Festival to od lat nieodłączny element turnieju Pekao Szczecin Open. W poniedziałek (9 września) zatem zaplanowano pierwszy z serii koncertów festiwalowych. Występom muzycznym będzie towarzyszyła wystawa zdjęć, w Trafostacji Sztuki, autorstwa Karoliny Nowaczyk.

W tym roku koncerty będą się odbywały w różnych przestrzeniach - na dwóch scenach Teatru Polskiego, czyli na głównej oraz na Łasztowni, w Trafostacji Sztuki oraz w klubie Lulu. Zaplanowano występy codziennie aż do 13 września (początek wszystkich  - o godz. 19).

- Festiwal otworzymy poniedziałkowym koncertem Stanisławy Celińskiej w Teatrze Polskim, która zaśpiewa choćby piosenki z płyty „Malinowa". Kolejnego dnia, czyli 10 września, w Trafostacji Sztuki wystąpią Magda Kumorek i Tubis Trio. Dla mnie to objawienie muzyczne! Wiemy wszyscy, że aktorzy miewają aspiracje bycia wokalistami, a na scenie często „grają, że śpiewają". Ja nawet miałem takie wyobrażenie o Magdzie, tymczasem to wokalistka z krwi i kości. W Szczecinie Magda i trio zaprezentują piosenki Komedy w aranżacji Macieja Tubisa, w projekcje pod nazwą „Komeda. Perspektywa Nova” - zapowiada Krzysztof Baranowski, dyrektor artystyczny festiwalu.

11 września również w Trafostacji wystąpi Włodek Pawlik ze swoim trio (ten pianista i kompozytor jest laureatem nagrody Grammy 2014 za płytę „Night In Calisia” i jest to pierwsza oraz jedyna w historii nagroda Grammy dla polskiego jazzu) - z utworami Moniuszki na jazzowo. W czwartek, czyli 12 września, na scenie na Łasztowni Teatru Polskiego wystąpi grupa Raz Dwa Trzy. Muzycy zaprezentują materiał z płyty „Młynarski". Na koniec festiwalu, czyli 13 września, zaśpiewa Mariusz Lubomski. Ten artysta przygotowuje nową płytę i postanowił przed jej nagraniem w studiu, niejako ją ograć i zaprezentować przed publicznością.

Przy okazji koncertów w Trafostacji Sztuki, polecamy zwrócić uwagę na fotografie na wystawie w tym miejscu, autorstwa wspomnianej Karoliny Nowaczyk. Jak mówi, chciała tu pokazać m.in. zdjęcia artystów. Ale nie tylko.

- Te zdjęcia po prostu krążą wokół człowieka. On jest głównym tematem fotografii - mówi K. Nowaczyk. - On mnie interesuje i na nim się skupiam. Każde zdjęcie było efektem cudownego i wyjątkowego spotkania. ©℗

(MON)

Na zdjęciu: Magda Kumorek i Tubis Trio zaprezentują w Szczecinie utwory Komedy

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
7
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wystawa Makiet Kolejowych 2020

Sonda

Czy zakaz handlu w niedzielę jest dla Ciebie uciążliwy?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie