Niedziela 17 października 2021r. 
REKLAMA

Pięć dni ze znakomitymi artystami. Tenis, muzyka, wystawa fotografii

Data publikacji: 2019-09-08 23:14
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-08 23:14
Pięć dni ze znakomitymi artystami. Tenis, muzyka, wystawa fotografii
 

Tennis Music & Art Festival to od lat nieodłączny element turnieju Pekao Szczecin Open. W poniedziałek (9 września) zatem zaplanowano pierwszy z serii koncertów festiwalowych. Występom muzycznym będzie towarzyszyła wystawa zdjęć, w Trafostacji Sztuki, autorstwa Karoliny Nowaczyk.

W tym roku koncerty będą się odbywały w różnych przestrzeniach - na dwóch scenach Teatru Polskiego, czyli na głównej oraz na Łasztowni, w Trafostacji Sztuki oraz w klubie Lulu. Zaplanowano występy codziennie aż do 13 września (początek wszystkich  - o godz. 19).

- Festiwal otworzymy poniedziałkowym koncertem Stanisławy Celińskiej w Teatrze Polskim, która zaśpiewa choćby piosenki z płyty „Malinowa". Kolejnego dnia, czyli 10 września, w Trafostacji Sztuki wystąpią Magda Kumorek i Tubis Trio. Dla mnie to objawienie muzyczne! Wiemy wszyscy, że aktorzy miewają aspiracje bycia wokalistami, a na scenie często „grają, że śpiewają". Ja nawet miałem takie wyobrażenie o Magdzie, tymczasem to wokalistka z krwi i kości. W Szczecinie Magda i trio zaprezentują piosenki Komedy w aranżacji Macieja Tubisa, w projekcje pod nazwą „Komeda. Perspektywa Nova” - zapowiada Krzysztof Baranowski, dyrektor artystyczny festiwalu.

11 września również w Trafostacji wystąpi Włodek Pawlik ze swoim trio (ten pianista i kompozytor jest laureatem nagrody Grammy 2014 za płytę „Night In Calisia” i jest to pierwsza oraz jedyna w historii nagroda Grammy dla polskiego jazzu) - z utworami Moniuszki na jazzowo. W czwartek, czyli 12 września, na scenie na Łasztowni Teatru Polskiego wystąpi grupa Raz Dwa Trzy. Muzycy zaprezentują materiał z płyty „Młynarski". Na koniec festiwalu, czyli 13 września, zaśpiewa Mariusz Lubomski. Ten artysta przygotowuje nową płytę i postanowił przed jej nagraniem w studiu, niejako ją ograć i zaprezentować przed publicznością.

Przy okazji koncertów w Trafostacji Sztuki, polecamy zwrócić uwagę na fotografie na wystawie w tym miejscu, autorstwa wspomnianej Karoliny Nowaczyk. Jak mówi, chciała tu pokazać m.in. zdjęcia artystów. Ale nie tylko.

- Te zdjęcia po prostu krążą wokół człowieka. On jest głównym tematem fotografii - mówi K. Nowaczyk. - On mnie interesuje i na nim się skupiam. Każde zdjęcie było efektem cudownego i wyjątkowego spotkania. ©℗

(MON)

Na zdjęciu: Magda Kumorek i Tubis Trio zaprezentują w Szczecinie utwory Komedy

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ