środa, 21 października 2020.
Strona główna > Kultura > Piątek online ze zdobywcami Grammy. Zagrają utwory Beethovena

Piątek online ze zdobywcami Grammy. Zagrają utwory Beethovena

Piątek online ze zdobywcami Grammy. Zagrają utwory Beethovena
Data publikacji: 2020-09-18 13:22
Ostatnia aktualizacja: 2020-09-18 13:47
Wywietleń: 317 475258

Tegorocznych zdobywców nagrody Grammy, za najlepsze nagranie muzyki kameralnej, czyli zespół Attacca Quartet, będzie można usłyszeć i obejrzeć w piątek (18 września) o godzinie 19. Artyści wykonają dwa Kwartety smyczkowe Ludwiga van Beethovena. Koncert będzie transmitowany na platformie: livefilharmonia.szczecin.pl, na której dostęp do płatnej transmisji kosztuje 10 albo 20 złotych (w zależności o czasu, jaki się chce mieć na obejrzenie występu).

- Powstały w 2003 roku zespół Attacca Quartet zdążył już nawiązać współpracę ze wszystkimi najważniejszymi salami koncertowymi w Stanach Zjednoczonych, na czele z nowojorską Carnegie Hall. Obecnie rozwija się jego kariera europejska i azjatycka - informuje rzeczniczka szczecińskiej filharmonii, Katarzyna Plater - Zyberk. - Nowojorczycy to tegoroczni zdobywcy nagrody Grammy za najlepsze nagranie muzyki kameralnej. Album „Orange” stworzony razem z wokalistką i kompozytorką, laureatką Nagrody Pulitzera, Caroline Shaw.

Dla filharmonii Attaca Quartet wykona kwartety smyczkowe Ludwiga van Beethovena, które w ramach projektu „Based on Beethoven” prezentuje w różnych zakątkach świata już od czterech lat. Kwartety smyczkowe Beethovena cieszą się niesłabnącą popularnością na całym świecie.

(MON)

Fot. David Goddard

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Pierwszy dzień neutralizacji tallboya

Sonda

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie