czwartek, 19 lipca 2018.
Strona główna > Kultura > Perspektywy dla ludzi sztuki

Perspektywy dla ludzi sztuki

Perspektywy dla ludzi sztuki
Data publikacji: 2017-05-04 10:43
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:59
Wywietleń: 717 248873

W najbliższy wtorek (9 maja) o g. 18 w Sali Anny Jagiellonki Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie rozpocznie się dyskusja pod hasłem "Absolwent szkoły artystycznej. Co dalej?". To kolejna odsłona cyklu Zamkowe Forum Kultury. "Kurier Szczeciński" objął nad nim patronat.

Swoją obecność na tym wydarzeniu potwierdzili: Dariusz Dyczewski, rektor Akademii Sztuki w Szczecinie, Barbara Halec – dziekan Wydziału Edukacji Muzycznej AS, Alicja Delecka-Bury – prodziekan Wydziału Edukacji Muzycznej AS, Kamil Kuskowski – dziekan Wydziału Instrumentalnego AS, Jacek Jekiel – dyrektor Opery na Zamku, Stanisław Ruksza – dyrektor Trafostacji Sztuki w Szczecinie, Robert Wasilewski – dyrektor naczelny Filharmonii Koszalińskiej, Artur Sawczuk – dyrektor Liceum Plastycznego w Szczecinie, Beata Marchlik-Hulbój – kierownik sekcji plastycznej Liceum Plastycznego w Szczecinie, Marzena Jermak – dyrektor Zespołu Szkół Plastycznych w Koszalinie, Urszula Stawicka – prezes Fundacji Akademia Muzyki Dawnej w Szczecinie oraz Leon Ryszard Kowalski - dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Świnoujściu.

Zamkowe Forum Kultury pomyślano jako "przestrzeń do podejmowania otwartych dyskusji z przedstawicielami instytucji kulturalnych województwa zachodniopomorskiego, decydentami, którzy mają realny wpływ na ich rozwój i finansowanie, a przede wszystkim z artystami, zarówno tymi uznanymi, jak i tymi, którzy są na początku swojej drogi twórczej, a także okazję do promocji młodych talentów – adeptów szkół artystycznych naszego regionu".

Celem debat jest ocena kondycji zachodniopomorskiej kultury oraz zdiagnozowanie i zdefiniowanie problemów, z którymi musi się na co dzień mierzyć; wreszcie wspólne stworzenie recepty na polepszenie i udoskonalenie kwestii, które w opinii samych twórców wymagają zmian.

(as)

 

Komentarze

fanfatal
ej-u, forum to dawniejsza ścianka w toalecie publicznej, nikt się tam nie podpisywał prawdziwym imieniem czy nazwiskiem. To śmierdząca forma przekazu, ale niekiedy można znaleźć tam prawdę. Głupie nauczycielskie moralizowanie nie zmieni rzeczywistości.
2017-05-08 13:16:46
.
Przecież nawet uczestnicy tego Forum nie wierzą w jego sens i skuteczność. Ot takie trzęsienie powietrza.
2017-05-07 13:24:47
no
ej, daj przykład inernautom i ujawnij swoją tożsamość .Najlepiej potwierdzoną jakimś dokumentem, bo imię i nazwisko to możesz sobie wziąć "z księżyca ".
2017-05-07 10:51:11
ej
Geniusze intelektu, może tak zaczniecie od deszyfracji swoich nicków i pisania komentarzy podpisując się imieniem i nazwiskiem? A może Was to przerasta, tacy jesteście wybitni i kulturalni?
2017-05-06 23:11:24
.
Kultura szczecińska zwiera szeregi i zaciska pośladki - skończy się kolektywnym gównem.
2017-05-06 15:21:33
antek
Był już problem z nadmiarem socjologów, historyków ,polonistów , przyszła kolej na nadmiar artystów.
2017-05-06 11:22:29
MAR
Ale co sobie pogadają, to ich , zdjęć im napstrykają, będzie co wlepiać do albumów rodzinnych i różnych innych archiwów.
2017-05-06 09:33:33
członek
I znowu egzekutywa. Wszyscy pochylą się z troska nad nurtującymi kulturę problemami i rozlegnie się gremialne piardnięcie, a smród stanie się motorem działań w kulturze na najbliższe lata.
2017-05-05 14:12:42

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy