czwartek, 22 sierpnia 2019.
Strona główna > Kultura > Perfect wkrótce w Szczecinie – z Patrycją Markowską. Mamy bilety!

Perfect wkrótce w Szczecinie – z Patrycją Markowską. Mamy bilety!

Perfect wkrótce w Szczecinie – z Patrycją Markowską. Mamy bilety!
Data publikacji: 2019-03-21 13:34
Ostatnia aktualizacja: 2019-03-26 12:10
Wywietleń: 701 381272

Kto był na ubiegłorocznym koncercie grupy Perfect w szczecińskiej filharmonii, ten zapewne pamięta, iż muzycy obiecali przyjechać do Szczecina ponownie w 2019 roku. I tak właśnie będzie. Zespół wystąpi już 30 marca w Netto Arenie. Gościnnie wystąpi Patrycja Markowska, córka wokalisty - Grzegorza Markowskiego. Z pewnością zatem usłyszymy piosenki z płyty nagranej niedawno przez ten rodzinny duet.

Grupa Perfect niebawem obchodzić będzie czterdziestolecie istnienia. Pierwszy koncert muzycy zagrali w drugiej połowie 1980 roku, w klubie akademickim w Poznaniu. Od 1998 r. zespół występuje w składzie: Grzegorz Markowski – śpiew, Piotr Urbanek – gitara basowa, Jacek Krzaklewski – gitara, Dariusz Kozakiewicz – gitara, Piotr Szkudelski – perkusja.

W styczniu tego roku ukazała się pierwsza wspólna płyta Patrycji i Grzegorza Markowskich pt. „Droga". Tak o pracy nad albumem mówi wokalistka: „Nie wiem, kiedy po raz pierwszy zakiełkowała we mnie i w tacie myśl, żeby nagrywać razem. Myślę, że ten pomysł pojawiał się od lat. Mieliśmy już za sobą pierwsze podejścia, jak choćby „Kołysankę” czy „Trzeba żyć”. Za każdym razem, kiedy stawaliśmy razem na scenie, działo się coś magicznego i niepowtarzalnego. Ciągle jednak nie czułam się gotowa do nagrania całego albumu. Przełomem był nasz wyjazd do Hiszpanii. Tata zabrał gitarę, ja ukulele. Piliśmy wino i jamowaliśmy razem. Wysłałam te szkice do zaprzyjaźnionych muzyków. Pierwszy był Maciek Wasio. W kilka godzin odesłał pierwszy szkic piosenki. Zgromadziliśmy wokół siebie ludzi, których lubimy i szanujemy i z którymi muzycznie nam po drodze. Braliśmy z tatą czynny udział w powstawaniu każdej demówki i każdego dźwięku. Praca szła jak burza. Brak ciśnienia i oczekiwań wobec siebie i tej płyty spowodował, że powstawał materiał prawdziwy i bardzo nam bliski. Ta płyta jest dla mnie dowodem, że z przyjaźni i miłości powstają najlepsze rzeczy…".

Dla naszych Czytelników mamy pięć podwójnych zaproszeń na koncert. Aby wziąć udział w konkursie, należy wysłać SMS-a na numer 72601 z hasłem: kurier.perfect – na SMS-y czekamy do 29.03 do godz. 11.59. Następnie o godz. 12 uczestnicy konkursu otrzymają SMS-a z pytaniem konkursowym. Zaproszenie otrzymają osoby, które najszybciej – i prawidłowo – odpowiedzą na pytanie. Koszt SMS-a – 2,46 zł z VAT.

(MON)

Fot. Łukasz Pecak

Komentarze

POgromca nitrasa
może przyjedzie z szojgun wielgus z którą sobie robi fotki poparcia
2019-03-21 16:02:01

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zawieszanie i zdejmowanie baneru z siedziby PiS

Nekrologi

Sonda

Czy trasy alternatywne pozwalają szybciej dojechać nad morze?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie