Piątek, 19 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Pary z sukcesem

Data publikacji: 19 listopada 2015 r. 13:18
Ostatnia aktualizacja: 08 listopada 2018 r. 02:41
Pary z sukcesem
 
Dużym sukcesem na turnieju mogą się pochwalić pary taneczne, które na co dzień występują w Zespole Pieśni i Tańca „Szczecinianie". Otóż na niedawnym Turnieju Tańców Polskich „O Muszlę Bałtyku" w Malborku członkowie wspomnianej formacji wytańczyli I, II i IV miejsce w różnych kategoriach. Gratulujemy!

Ta sympatyczna wiadomość zbiegła się w czasie, gdy polskie tańce narodowe, czyli krakowiak, polonez, mazur, oberek i kujawiak, zostały wpisane na Krajową Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego.

- Jesteśmy dumni, że jako pierwszy i jedyny zespół całego Pomorza Zachodniego zaczęliśmy naszą przygodę z Turniejami Tańców Polskich - opowiadają prowadzący zespół, Ewa Ott-Kamińska i Krzysztof Kamiński. - Poprzez prowadzenie zajęć, ZPiT Szczecinianie kultywuje i uczy coraz większą rzeszę młodych tancerzy, chcących podtrzymywać polską tradycję i tożsamość narodową.

Warto dodać, że zespół Szczecinianie otrzymał zaszczytny, dożywotni tytuł „Honorowego Ambasadora Szczecina", posiada też certyfikat Polskiej Sekcji Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej. ©℗

(MON)

Na zdjęciu: Sukcesem mogą się pochwalić szczecińskie pary taneczne, które wystąpiły w Turnieju Tańców Polskich „O Muszlę Bałtyku" w Malborku.

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Ola
2015-11-19 16:18:32
no, no, no Polskie Tańce na Liście Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego. Jeśli to dzieło poprzedniego rządu to byłaby jedna z nielicznych pozytywnych rzeczy zrobionych przez Po. Oczywiście gratulacje dla szczecinian za odwagę i efekty.
Jan
2015-11-19 13:32:36
wspaniale reprezentują Szczecin!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA