poniedziałek, 18 listopada 2019.
Strona główna > Kultura > Pary z sukcesem

Pary z sukcesem

Pary z sukcesem
Data publikacji: 2015-11-19 13:18
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 02:41
Wywietleń: 3156 38647
Dużym sukcesem na turnieju mogą się pochwalić pary taneczne, które na co dzień występują w Zespole Pieśni i Tańca „Szczecinianie". Otóż na niedawnym Turnieju Tańców Polskich „O Muszlę Bałtyku" w Malborku członkowie wspomnianej formacji wytańczyli I, II i IV miejsce w różnych kategoriach. Gratulujemy!

Ta sympatyczna wiadomość zbiegła się w czasie, gdy polskie tańce narodowe, czyli krakowiak, polonez, mazur, oberek i kujawiak, zostały wpisane na Krajową Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego.

- Jesteśmy dumni, że jako pierwszy i jedyny zespół całego Pomorza Zachodniego zaczęliśmy naszą przygodę z Turniejami Tańców Polskich - opowiadają prowadzący zespół, Ewa Ott-Kamińska i Krzysztof Kamiński. - Poprzez prowadzenie zajęć, ZPiT Szczecinianie kultywuje i uczy coraz większą rzeszę młodych tancerzy, chcących podtrzymywać polską tradycję i tożsamość narodową.

Warto dodać, że zespół Szczecinianie otrzymał zaszczytny, dożywotni tytuł „Honorowego Ambasadora Szczecina", posiada też certyfikat Polskiej Sekcji Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej. ©℗

(MON)

Na zdjęciu: Sukcesem mogą się pochwalić szczecińskie pary taneczne, które wystąpiły w Turnieju Tańców Polskich „O Muszlę Bałtyku" w Malborku.

 

Pary z sukcesem Pary z sukcesem

Komentarze

Ola
no, no, no Polskie Tańce na Liście Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego. Jeśli to dzieło poprzedniego rządu to byłaby jedna z nielicznych pozytywnych rzeczy zrobionych przez Po. Oczywiście gratulacje dla szczecinian za odwagę i efekty.
2015-11-19 16:18:32
Jan
wspaniale reprezentują Szczecin!
2015-11-19 13:32:36

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Z wielką flagą przez Szczecin

Nekrologi

Sonda

Czy ścieżki wydeptane przez pieszych na trawnikach, poboczach i skwerach powinny być uwzględniane przez projektantów miejskich przestrzeni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie