środa, 15 lipca 2020.
Strona główna > Kultura > Pary z sukcesem

Pary z sukcesem

Pary z sukcesem
Data publikacji: 2015-11-19 13:18
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 02:41
Wywietleń: 3379 38647
Dużym sukcesem na turnieju mogą się pochwalić pary taneczne, które na co dzień występują w Zespole Pieśni i Tańca „Szczecinianie". Otóż na niedawnym Turnieju Tańców Polskich „O Muszlę Bałtyku" w Malborku członkowie wspomnianej formacji wytańczyli I, II i IV miejsce w różnych kategoriach. Gratulujemy!

Ta sympatyczna wiadomość zbiegła się w czasie, gdy polskie tańce narodowe, czyli krakowiak, polonez, mazur, oberek i kujawiak, zostały wpisane na Krajową Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego.

- Jesteśmy dumni, że jako pierwszy i jedyny zespół całego Pomorza Zachodniego zaczęliśmy naszą przygodę z Turniejami Tańców Polskich - opowiadają prowadzący zespół, Ewa Ott-Kamińska i Krzysztof Kamiński. - Poprzez prowadzenie zajęć, ZPiT Szczecinianie kultywuje i uczy coraz większą rzeszę młodych tancerzy, chcących podtrzymywać polską tradycję i tożsamość narodową.

Warto dodać, że zespół Szczecinianie otrzymał zaszczytny, dożywotni tytuł „Honorowego Ambasadora Szczecina", posiada też certyfikat Polskiej Sekcji Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej. ©℗

(MON)

Na zdjęciu: Sukcesem mogą się pochwalić szczecińskie pary taneczne, które wystąpiły w Turnieju Tańców Polskich „O Muszlę Bałtyku" w Malborku.

 

Pary z sukcesem Pary z sukcesem

Komentarze

Ola
no, no, no Polskie Tańce na Liście Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego. Jeśli to dzieło poprzedniego rządu to byłaby jedna z nielicznych pozytywnych rzeczy zrobionych przez Po. Oczywiście gratulacje dla szczecinian za odwagę i efekty.
2015-11-19 16:18:32
Jan
wspaniale reprezentują Szczecin!
2015-11-19 13:32:36

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

Nekrologi

Sonda

W jakiej postaci jesz lody tego lata?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie