poniedziałek, 23 lipca 2018.
Strona główna > Kultura > Ostatnie atrakcje w Różance

Ostatnie atrakcje w Różance [GALERIA] (akt. 1)

Ostatnie atrakcje w Różance
Data publikacji: 2016-08-27 11:06
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:58
Wywietleń: 263 150837

Dwa światy z muzyką - takie hasło przyświecało piątkowemu koncertowi w szczecińskiej Różance w ramach Baltic Neopolis Festival II Międzynarodowy Festiwal Muzyki. Wielbiciele tego pięknego zakątka wysłuchali utworu Antonina Dvoraka oraz Claudia Montero w wykonaniu kwartetu z Portugalii.

W sobotę i niedzielę kolejne atrakcje. Wiele z nich będzie się toczyło równolegle. O to jak reklamuje wydarzenia biuro prasowe Urzędu Miasta Szczecin. Dodajmy, że warto się wybrać, bo to już ostatni taki weekend na Różance. (b)

27 SIERPNIA, sobota

Program Festynu „Szczecin Przyjazny Rodzinie”

godz. 11:00 – 21:00

Warsztaty teatralne – "Rola maski w teatrze starożytnym". W części wykładowej uczestnicy poznają historię teatru starożytnego i rolę podstawowego stroju ówczesnego aktora maski. W drugiej części warsztatów dzieci i opiekunowie, uczestniczący w zajęciach będą mogli przygotować autorską maskę, która zostanie wykorzystania w kolejnym etapie działań w prezentacji krótkich etiud, opartych na tekstach dziecięcego.

Warsztaty muzyczne - "Szczeciński bigbeat". Tym razem tematem muzycznych warsztatów będzie polska muzyka lat 60., która była pierwszym protestem czasów PRL. Zajęcia mają za zadanie zapoznanie uczestników z historią polskiego rock'n'rolla, akcentując ważny wkład Szczecina w rozwój tego gatunku muzycznego. Sądzimy że warsztaty będą też doskonałym pretekstem do wspólnej muzycznej zabawy dzieci i ich dziadków. Warsztaty poprowadzi Wojciech Rapa, znany szczeciński muzyk, członek legendarnej grupy Czerwono Czarni, pedagog muzyczny, autor książek o historii big beatu "Mocne uderzenie po szczecińsku" i "Prawdziwa historia Czerwono Czarnych".

godz. 13.00-14.00

Spektakl interaktywny pt. „Przygody Krawca Niteczki”, który oparty jest na bajce Kornela Makuszyńskiego pt: „O tym jak Krawiec Niteczka został królem ”. Głównym bohaterem jest niezwykle chudy krawiec zwany Niteczką, który wyrusza w świat by zostać królem. Po drodze spotykają go niezwykłe przygody, a sam napotyka na przeszkody, z którymi jednak wspaniale sobie radzi. Udaje mu się także zacerować swoją ogromną igłą niebo, dzięki czemu Miasteczko Tajdarajda zostaje uratowane przed potopem.

27 SIERPNIA, sobota

godz. 12.00

Spektakl muzyczny pt. „Urodziny - czyli wehikuł czasu”. Spektakl jest wesołą, muzyczną podróżą w lata 60, 70 i 80 XX wieku.  Ciekawy scenariusz, scenografia i autentyczne rekwizyty przenoszą widzów o pół wieku wstecz. Efektowne układy choreograficzne doskonale ilustrują i uzupełniają prezentowane utwory. W programie spektaklu znajduje się ponad 20 najpopularniejszych piosenek i utworów z tamtych lat. Wszystkie utwory wykonywane są w autorskich aranżacjach muzycznych z towarzyszeniem tria akordeonowego „Srebrzyści Akordeoniści” o niepowtarzalnym i oryginalnym brzmieniu.

godz. 15:00-16:00

Recital Ewy Kabsy z tłumaczeniem na język migowy.

godz. 19.00

Potańcówka na zakończenie lata – prowadzenie zespół Klezmafour. Muzyka Klezmafour to folkowy wehikuł na turbodoładowaniu, którym chłopaki przemierzają muzyczny świat, od Polski, poprzez Rumunię, Bługarię, Turcję, Syrię i Indie. Czerpiąc z niego wszystko, co dobre, ciekawe i zaskakujące.Brzmienie tradycyjnych instrumentów doprawiają dużą dawką elektroniki, co w połączeniu z ich koncertową energią daje mieszankę wybuchową. A skrzypek poza graniem i skakaniem zaczął śpiewać!

28 SIERPNIA, niedziela

godz. 12.00

„Żołnierska historia Polski pieśnią pisana” – w wykonaniu muzyków szczecińskich: Małgorzata Jarmoc – wokal, Wojtek Rapa – wokal, gitara akustyczna, Andrzej Szpak – wokal, Tomasz Szpak – instrumenty perkusyjne, Leszek Fryk – instrumenty klawiszowe.

Fot.: Robert STACHNIK

 

Ostatnie atrakcje w Różance Ostatnie atrakcje w Różance Ostatnie atrakcje w Różance Ostatnie atrakcje w Różance Ostatnie atrakcje w Różance Ostatnie atrakcje w Różance Ostatnie atrakcje w Różance Ostatnie atrakcje w Różance

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
25
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Potańcówka w szczecińskiej Różance
Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy