Niedziela 25 lipca 2021r. 
REKLAMA

Osiemnastka szczecińskiego chóru. Będą premierowe utwory!

Data publikacji: 2021-06-19 11:33
Ostatnia aktualizacja: 2021-06-19 11:57
Osiemnastka szczecińskiego chóru. Będą premierowe utwory!
Fot. materiały organizatora  

"Po stanowczo zbyt długiej przerwie, z nieukrywaną przyjemnością, nareszcie możemy zaprosić Was na pierwszy w tym roku koncert z udziałem publiczności! Szczególnie iż będzie to koncert wyjątkowy, bo urodzinowy. A powody do świętowania mamy nie lada - w tym roku osiągnęliśmy pełnoletność! I mamy nadzieję, że uda nam się celebrować tak hucznie, jak przystało na osiemnaste urodziny" - zapowiada Chór Akademii Morskiej w Szczecinie. Wspomniany koncert odbędzie się w sobotę w kościele pw. św. Jana Chrzciciela (ul. Bogurodzicy 3) - o godz. 19 (po mszy świętej). Wstęp wolny.

Chór Akademii Morskiej w Szczecinie osiągnął pełnoletność kilka miesięcy temu: dokładnie 25 lutego 2003 roku dyrygentka Sylwia Fabiańczyk-Makuch podjęła decyzję, że na muzycznej mapie Szczecina pojawi się ta formacja. Niestety, z powodu pandemii, w tamtym okresie niemożliwy był koncert z publicznością i wielkie świętowanie.

Czego publiczność może się spodziewać po jubileuszowym występie? "Podczas koncertu zabierzemy publiczność w fascynującą muzyczną podróż, ukazującą różnorodny repertuar a cappella, który zagościł na krajowych oraz światowych scenach muzycznych przez ostatnie osiemnaście lat. W pięknym wnętrzu kościoła p.w. św. Jana Chrzciciela w Szczecinie wybrzmią m.in: "Psalm 107, "Battle of Jericho" czy "Ave Maris Stella" oraz wiele innych, bliskich nam - ze względu na swój morski charakter - utworów. Nie zabraknie utworów zarówno sakralnych, jak i kompozycji przywiezionych przez nas z różnych zakątków świata. Posłuchać będzie również można niezwykle energetyzujących brzmień z gatunku gospel. Oczywiście pojawi się również kilka utworów, których nie mieliśmy jeszcze okazji wykonać przed publicznością" - zdradzają organizatorzy.

Przypomnijmy, że szczeciński chór w ostatnim roku, mimo pandemii, by niezwykle aktywny. Pod koniec ub. roku zespół nagrał piosenkę z serialu Netflixa – „Wiedźmin”, to utwór pt. „Toss a Coin to Your Witcher”. Teledysk można obejrzeć na fanpage’u tej formacji na Facebooku oraz na kanale YouTube. Z kolei w grudniu chór zdobył Grand Prix podczas konkursu w Rzymie oraz główne nagrody na międzynarodowym festiwalu w Międzyzdrojach. W sumie to aż – uwaga, uwaga! – sześć nagród. Z kolei w lutym na kanał YouTube trafił teledysk do utworu chóru nagranego wraz z Grzegorzem Turnauem – „Znów wędrujemy”. Materiał został zarejestrowany w trakcie ubiegłorocznego wakacyjnego koncertu w ramach autorskiego projektu chóru: „Wspólne Brzmienia & To tu to tam”, podczas festiwalu pn. „Dolina Dolnej Odry Poezją Śpiewana”.

(MON)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ