wtorek, 04 sierpnia 2020.
Strona główna > Kultura > Opera na Zamku. Bilety można będzie kupić od wtorku

Opera na Zamku. Bilety można będzie kupić od wtorku

Opera na Zamku. Bilety można będzie kupić od wtorku
Data publikacji: 2020-07-02 17:51
Ostatnia aktualizacja: 2020-07-03 11:18
Wywietleń: 445 463003

Dwa premierowe spektakle w nowym sezonie artystycznym planuje Opera na Zamku. Zanim jednak widzowie obejrzą nowe przedstawienia, artyści wystąpią w tych, które od jakiegoś czasu znajdują się w repertuarze szczecińskiej sceny. Choćby w balecie pt. "Dzieci z dworca ZOO", którym instytucja otworzy sezon powakacyjny - 12 września.

Od wtorku (7 lipca) rusza sprzedaż biletów na wydarzenia zaplanowane w repertuarze opery we wrześniu i październiku, z kolei od 1 września będzie można kupić bilety na wydarzenia w kolejnych miesiącach, do końca roku kalendarzowego. Najpóźniej od 3 listopada ruszy sprzedaż biletów na wydarzenia zaplanowane od stycznia do czerwca przyszłego roku. Jak zapowiada dyrektor Opery na Zamku, ceny biletów podrożeją o 10 procent.

Kiedy koniec obostrzeń w Operze na Zamku?

- Jeżeli we wrześniu zniesione zostaną obecne obostrzenia dotyczącego tego, że na widowni może być zapełniona tylko połowa miejsc, to już wtedy będzie można kupić bilety do końca sezonu artystycznego. Ale na razie nie wiadomo, jak będzie wyglądała sytuacja, czy nadal będzie pandemia - mówił, na czwartkowej (2 lipca) konferencji prasowej dyrektor artystyczny Opery na Zamku, Jerzy Wołosiuk. - Obecnie planujemy, że widzów będziemy sadzali "w kratkę". Ale oczywiście, jak ktoś razem mieszka, jest w związku małżeńskim albo partnerskim, to nie będziemy tym osób rozsadzać i będzie możliwość zakupu biletów na miejsca obok siebie.

My Fair Lady plakat Opera na Zamku w Szczecinie

W nowym sezonie artystycznym Opera na Zamku planuje dwa premierowe spektakle. Pierwsza to musicalowy hit pt. "My Fair Lady", który po raz pierwszy miał zostać pokazany w maju, ale pandemia pokrzyżowała plany artystom. Teraz premiera tego tytułu zaplanowana jest na połowę stycznia. Na to widowisko bilety będzie można zakupić najwcześniej w listopadzie.

Premiera baletu "Don Kichot"

Drugi premierowy spektakl to balet pt. "Don Kichot". Ta pełna humoru opowieść, inspirowana legendarną powieścią Miguela Cervantesa, będzie miała swoją premierę 24 kwietnia. W spektaklu baletowym widzowie obejrzą zatem przygody błędnego rycerza Don Kichota i jego wiernego giermka Sancho Pansy. Jak zapewniają dyrektorzy opery, zabawne perypetie bohaterów przemierzających południowe krainy w marzycielskiej wizji ratowania świata, stają się impulsem do zaprezentowania wirtuozerii tańca klasycznego wzbogaconego hiszpańską ekspresją i temperamentem. ©℗

(MON)

Fot. Dariusz Gorajski 

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy powinno się uniemożliwić jazdę na deskorolkach na pl. Adamowicza w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie