Niedziela, 14 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Odwołane imprezy w Szczecinie. Tygodnie bez koncertów, spektakli i seansów

Data publikacji: 11 marca 2020 r. 17:02
Ostatnia aktualizacja: 12 marca 2020 r. 13:29
Odwołane imprezy w Szczecinie. Tygodnie bez koncertów, spektakli i seansów
 

W środę (11 marca) minister kultury poinformował na konferencji prasowej o zamknięciu instytucji kultury w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce. Od 12 marca zostaną zamknięte filharmonie, opery, teatry, muzea, kina. Do kiedy? Na razie podobnie, jak szkoły, czyli do 25 marca. W Szczecinie niektóre z instytucji zdecydowały jednak o przedłużeniu zamknięcia do końca tego miesiąca. Oto aktualne informacje o odwołanych wydarzeniach kulturalnych.

Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia

Benefis Elżbiety Marszałek odbędzie się bez zmian (początek o godz. 17). Przeniesione zostaną wydarzenia zaplanowane od 12 do 19 marca, np. koncert Julii Marcell oraz konkurs fryzjerski Srebrny Lok. Decyzja odnośnie organizacji koncertu zespołu Kwiat Jabłoni oraz urodzin Starej Rzeźni zapadnie najpóźniej do wtorku (17 marca). Spektakle Fundacji West&Art, grane w tym centrum kultury, są odwołane do końca marca, w tym weekendowy „Wszystko o mężczyznach".

Teatr Polski

Do końca marca odwołane są wszystkie spektakle i koncert w obecnej siedzibie (m.in. występ Mirosława Czyżykiewicza), czyli Scenie na Łasztowni, a także w miejscach, gdzie instytucja miała wystawiać przedstawienia na czas rozbudowy. Mowa tu o Teatrze Kameralnym i Nowym Browarze.

Opera na Zamku

Do końca marca nie będzie imprez w tej instytucji. Zwrot pieniędzy, za bilety kupione w kasie, na odwołane spektakle, możliwy jest wyłącznie w kasie opery, na podstawie zwrotu biletu. Zwrotu należy dokonać do końca kwietnia. W przypadku biletów zakupionych online zwrot nastąpi automatycznie, do 30 dni, na konto, z którego zostały zakupione bilety. W przypadku biletów opłaconych przelewem, zwrot nastąpi na konto, jeśli bilety są w kasie opery. Jeśli zostały odebrane, wówczas zwrot należności jest możliwy tylko w kasie opery.

Wydarzenia gościnne, zaplanowane do 31 marca również się nie odbędą. W sprawach związanych z ewentualnymi zwrotami biletów należy kontaktować się z organizatorami i miejscami zakupu biletów.

Teatr Kana

Nie odbędą się tu zaplanowane w najbliższym czasie spektakle. Do kiedy? Jak nam powiedziano, do odwołania, zgodnie z wytycznymi Urzędu Miasta.

Teatr Kameralny

Spektakle nie będą się odbywały do 25 marca.

Teatr Współczesny

Od 11 marca do odwołania nie będzie tu spektakli, warsztatów, wieczorów kulinarnych, czytań scenicznych. Dotyczy to obu scen w budynku na Wałach Chrobrego oraz sceny kameralnej w Teatrze Małym. Wszyscy, którzy zakupili bilety na wydarzenia organizowane przez teatr, mogą dokonać zwrotu.

Teatr Lalek "Pleciuga"

Instytucja zawiesza spektakle do odwołania. Wszyscy, którzy zakupili bilety na wydarzenia organizowane przez teatr, mogą dokonać zwrotu. Ze względu na wcześniejszą awarię systemu sprzedaży biletów pracownicy proszą o kontakt w tej sprawie z Biurem Obsługi Widzów (tel. 91 44 55 141, 91 44 55111) - po 23 marca.

Teatr Nie Ma

Odwołana została sobotnia premiera spektaklu "Halo?" szczecińskiego teatru, również piątkowe przedstawienie pt. "Modlitwa za zmarłych". Wspomniany teatr nie będzie grał spektakli do końca tego miesiąca. 

Miejska Biblioteka Publiczna

Do odwołania wszystkie filie biblioteczne są nieczynne. Nie odbędą się zaplanowane wydarzenia kulturalne, spotkania z czytelnikami, lekcje biblioteczne, spotkania w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki. Pracownicy MBP informują: „Wstrzymaliśmy naliczanie opłat, przedłużyliśmy termin zwrotu dokumentów i termin ważności zamówień".

Książnica Pomorska

Do odwołania instytucja będzie nieczynna. Na razie nie będą się tu odbywały spotkania autorskie, wykłady, ani warsztaty.

Filharmonia im. M. Karłowicza

Do końca marca nie będą odbywały się tu żadne koncerty. Dotyczy to również tzw. wydarzeń zewnętrznych, czyli organizowanych na zasadzie wynajmu sali.

Wiadomo już, że koncert Małgorzaty Ostrowskiej, który zaplanowano tu na 18 marca zostaje przeniesiony na 8 czerwca. „Godzina i miejsce pozostają bez zmian. Państwa bilety zachowują ważność – nie ma potrzeby ich wymiany" - oto informacja organizatorów. Koncert Dody z orkiestrą, który miał się odbyć w poniedziałek (16 bm.) zostaje przeniesiony na 21 października: "Bilety zachowują ważność. Zwroty biletów można dokonywać w miejscu ich zakupu maksymalnie do 15.04.20. Ewentualne pytania odnośnie zwrotów prosimy kierować do wyłącznego dystrybutora biletów portalu bilety.fm" - informują organizatorzy, firma Estrada Szczecińska.

Z kolei wszystkie osoby, które zakupiły bilety na koncerty, których organizatorem jest filharmonia, mogą ubiegać się o zwrot poniesionych kosztów. Zwroty biletów odbywają od dzisiaj w kasie oraz drogą elektroniczną. Osoby które zakupiły bilety drogą elektroniczną, proszone są o kontakt z kasą przez maila: kasa@filharmonia.szczecin.pl. Sprzedaż biletów na kolejne koncerty, od kwietnia, będzie prowadzona wyłącznie drogą internetową.

Muzeum Narodowe

Wszystkie gmachy muzeum będą nieczynne dla zwiedzających, do odwołania. Odwołane są tu m.in. konkursy - „Turniej mitologiczny", „Potyczki mitologiczne", „Moja mała ojczyzna", warsztaty dla dzieci oraz wykład pt. „Ślady Augusta Ludwiga Mosta w Dreźnie i okolicach".

Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie

Instytucja będzie nieczynna od 12 do 25 marca. Przyjmowanie nowych rezerwacji na lekcje i oprowadzanie z przewodnikiem zostają wstrzymane do odwołania. 

Zamek Książąt Pomorskich

Aż do odwołania nie będą się tu odbywały żadne imprezy.

Kino Pionier 1907

Seanse nie będą się tu odbywały od 12 do 25 marca.

Kino Helios

Seanse są zawieszone od 12 marca. Nie wiadomo jeszcze do kiedy. Pracownicy nie zdecydowali, czy filmy, które były zaplanowane, np. w popularnych cyklach, typu „Kino Konesera", będą powtórzone w innych terminach.

Dom Kultury 13 Muz oraz Pracownia Artystyczna  „13 Muz”

Nie będzie zajęć stałych i warsztatowych, spotkań oraz imprez od 11 marca do odwołania.

Galeria „Tworzę się" w DK 13 Muz

Zaplanowany na niedzielę festiwal ogólnopolski festiwal filmowy O!pla odbędzie się w innym terminie.

Dom Kultury Słowianin

Odwołane są wszystkie spotkania i zajęcia, a ponadto dwa koncerty organizowane przez tę placówkę: piątkowy Marka Piekarczyka w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Przecławiu i kwietniowy grupy Łydka Grubasa w tym samym miejscu.  

Zespół Państwowych Szkół Muzycznych

Nie odbędzie się X Ogólnopolski Konkurs Perkusyjny, IX Zachodniopomorski Festiwal Klarnetowy oraz Forum Artystyczne 2020.

IMPREZY

• Organizatorzy festiwalu Szczecin Jazz 2020 przełożyli wszystkie koncerty na inny termin. Jaki? Tego na razie nie wiadomo. W tym roku festiwal miał mieć wyjątkową odsłonę, bowiem planowany był przyjazd elity polskiego jazzu i gwiazd światowej rangi. Ot, choćby laureaci Jazz Top magazynu "Jazz Forum", a także m.in. Billy Harper, Vincent Herring i Bobby Watson. Jak zapewniają organizatorzy festiwalu, każda agencja współpracująca przy tegorocznej imprezie, potwierdziła chęć dalszej współpracy i możliwość przeniesienia koncertów na inne terminy w 2020 roku. Zakupione bilety pozostają ważne i będą obowiązywać na koncerty w późniejszych terminach. Istnieje też możliwość zwrotu biletów w serwisie bilety.fm.

Nie odbędzie się gala Międzynarodowego Dnia Teatru, zaplanowana na 23 marca w Operze na Zamku, podczas której miano uhonorować jubileusze pracy zawodowej kilku szczecińskich artystów.

Piątkowy (13 marca) koncert w Klubie Delta, zespołu House od Death, zostaje przeniesiony na 24 kwietnia. Zakupione bilety zachowują ważność, a osoby chcące dokonać zwrotu mogą to uczynić do 15 marca.

Odwołana jest 9. edycja Dni Kultury Żydowskiej Adlojada 2020.

Koncert grupy Voo Voo, który miał się odbyć 10 marca w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w podszczecińskim Przecławiu, przeniesiono 10 września.

Odwołany jest Kiermasz Książki Przeczytanej, który miał się odbyć na początku kwietnia w Pleciudze. Organizatorzy informują, że impreza odbędzie się w innym terminie.

Nie odbędą się koncerty w Event Arenie - Ani Karwan (zaplanowany był na 23 marca) i Eleni (miał się odbyć 24 marca). 

Nie odbędzie się, w Teatrze Polskim - Scenie na Łasztowni, koncert Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk. Występ zaplanowany był na 27 marca.

Monika Gapińska

Fot. Mirosław Winconek

Na zdjęciu: Dostępna jest plenerowa wystawa fotograficzna w Galerii Ulicznej @TheBestOfSzczecin & IDEA INWEST w al. Niepodległości

Sonda

Czy odwołanie imprez i zamknięcie niektórych placówek z powodu koronawirusa to dobra decyzja?
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Rechot historii
2020-03-12 13:27:45
Ostał tylko kościół i modlitwa do Boga bo tam ustawa nie sięga,zgromadzenia są duchowe i wolne od wirusa.Przeżywam kolejny Stan Wojenny.Pierwszy wprowadzony przez sekretarza PZPR,ten obecny przez prezesa PiS.
Westbam
2020-03-11 21:00:11
A koncert Westbamu normalnie się odbędzie . Co prawda w mniejsze sali ale będzie. Widać młodzi myślą głową a nie sieją panikę i wszystko odwołują albo ryże wykupuja
NiePanikowac
2020-03-11 18:10:38
Trzymajcie filmik na yutubie i pod nim macie poradnik z prawdziwego zdarzenia jak unikac i co robic kiedy jestes zarażony i rodzina jest z toba. Poradnik napisany przez inst.... do walki z wirusami. Nazwa filmiku #Koronawirus fakty. Koronawirus celowe działanie?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA