piątek, 10 lipca 2020.
Strona główna > Kultura > Odbędzie się coroczny koncert na cmentarzu! Niestety, jest mało biletów

Odbędzie się coroczny koncert na cmentarzu! Niestety, jest mało biletów

Odbędzie się coroczny koncert na cmentarzu! Niestety, jest mało biletów
Data publikacji: 2020-06-05 20:46
Ostatnia aktualizacja: 2020-06-05 23:33
Wywietleń: 532 458249

W Szczecinie jednak odbędzie się coroczny, plenerowy koncert „Tym, którzy nie powrócili z morza…”! Mimo iż niespełna dwa tygodnie temu dyrektor tutejszej Opery na Zamku zapowiadał, że najwcześniej w sierpniu albo we wrześniu widzowie mogą liczyć na jakikolwiek spektakl lub koncert tej sceny.

Koncert "Tym, którzy nie powrócili z morza…" jest wydarzeniem cyklicznym, odbywającym się u progu lata w niezwykłej scenerii Cmentarza Centralnego, wśród symbolicznych grobów, tych których morze zabrało na wieczną wachtę. Muzyce zawsze towarzyszy tu gra świateł, która potęguje nastrój wieczoru. Z kolei koncert poprzedza ceremoniał morski z udziałem kompanii honorowej studentów Akademii Morskiej w Szczecinie. Stąd zarówno melomani, jak i ludzie morza, nie wyobrażali sobie, by w tym roku zabrakło tego wyjątkowego wydarzenia, przyciągającego co roku ok. tysiąca publiczności. W tym roku koncert będzie kameralny, artyści zagrają przy niedużej ilości widzów.

- Po głębokiej analizie aktualnej sytuacji i możliwości artystycznych dyrekcja Opery na Zamku zdecydowała o zorganizowaniu tradycyjnego koncertu „Tym, którzy nie powrócili z morza…”. Koncert odbędzie się 13 czerwca o godzinie 22 na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie - poinformowała nas Magdalena Jagiełło-Kmieciak, rzeczniczka prasowa Opery na Zamku.

Podczas tegorocznego koncertu usłyszymy "Stabat Mater" – najsłynniejsze dzieło przedwcześnie zmarłego geniusza Giovanniego Battisty Pergolesiego (1710-1736), które do dziś wykonuje się w całym chrześcijańskim świecie. Bilety na wydarzenie można kupić wyłącznie online przez stronę internetową: www.opera.szczecin.pl. Uwaga! W sprzedaży jest tylko 150 biletów. Uczestników koncertu obowiązywać będzie noszenie na twarzy maseczek ochronnych oraz zachowanie dwóch metrów odległości między sobą.

(MON)

Fot. Dariusz Gorajski (archiwum)

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

kondolencje

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie