poniedziałek, 25 maja 2020.
Strona główna > Kultura > Nowy sezon rozpoczęty! Baltic Neopolis Orchestra zagrała z wybitnymi solistami

Nowy sezon rozpoczęty! Baltic Neopolis Orchestra zagrała z wybitnymi solistami [GALERIA]

Nowy sezon rozpoczęty! Baltic Neopolis Orchestra zagrała z wybitnymi solistami
Data publikacji: 2018-09-23 10:50
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 02:51
Wywietleń: 1503 352553

Koncertem w auli Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego Baltic Neopolis Orchestra zainaugurowała w sobotę nowy sezon artystyczny. Była to jednocześnie inauguracja nowej odsłony cyklu Wielcy Koncertmistrzowie. Z muzykami szczecińskimi wystąpił Jan Mráček, skrzypek, koncertmistrz Radiowej Orkiestry Symfonicznej w Pradze, laureat Międzynarodowego Konkursu Fritza Kreislera.

Na wieczór, zatytułowany „Bohemian Rhapsody”, złożyły się gorąco przyjmowane przez publiczność utwory Leoša Janáčka, Franza Schuberta, Josefa Suka i słynne „Melodie cygańskie” Pablo Sarasatego. Szczególnym punktem wieczoru było prawykonanie kompozycji Radosława Wośko „The resemblance is uncanny” – „Podobieństwo jest niesamowite”, w której słychać było i jazz, i muzykę klasyczną.

Warto przypomnieć, że w tym roku, od stycznia, Baltic Neopolics Orchestra przygotowała sześćdziesiąt koncertów, które prezentowała w dwudziestu miastach pięciu państw. Muzycy szacują, licząc m.in. sprzedane bilety, że wysłuchało ich około 30 tysięcy osób. Koncert z Vasko Vassilevem w wypełnionej do ostatniego miejsca sali Filharmonii Narodowej w Warszawie zakończył się długą owacją publiczności na stojąco. Podobnie były przyjmowane koncerty w Tallinie i Tartu (Estonia), na Malcie, w Krasnojarsku, w innych miastach, czy też w czasie prestiżowego Festiwalu Mozartowskiego w Warszawie.

Na kolejny koncert Baltic Neopolis Orchestra zaprasza już 6 października. W szczecińskim kościele św. Jana Ewangelisty wystąpi z nią znany już w Szczecinie altowiolista Gareth Lubbe, który jednocześnie jest wokalistą, komponującym utwory na głos alikwotowy.

6 października zagra z BNO, również w auli PUM-u, fińska skrzypaczka Kreeta-Julia Heikkilä, koncertmistrzyni orkiestry Helsinki Sinfonietta.

(b)

Fot. Grzegorz SIWA

 

Nowy sezon rozpoczęty! Baltic Neopolis Orchestra zagrała z wybitnymi solistami Nowy sezon rozpoczęty! Baltic Neopolis Orchestra zagrała z wybitnymi solistami Nowy sezon rozpoczęty! Baltic Neopolis Orchestra zagrała z wybitnymi solistami Nowy sezon rozpoczęty! Baltic Neopolis Orchestra zagrała z wybitnymi solistami Nowy sezon rozpoczęty! Baltic Neopolis Orchestra zagrała z wybitnymi solistami Nowy sezon rozpoczęty! Baltic Neopolis Orchestra zagrała z wybitnymi solistami Nowy sezon rozpoczęty! Baltic Neopolis Orchestra zagrała z wybitnymi solistami Nowy sezon rozpoczęty! Baltic Neopolis Orchestra zagrała z wybitnymi solistami Nowy sezon rozpoczęty! Baltic Neopolis Orchestra zagrała z wybitnymi solistami Nowy sezon rozpoczęty! Baltic Neopolis Orchestra zagrała z wybitnymi solistami Nowy sezon rozpoczęty! Baltic Neopolis Orchestra zagrała z wybitnymi solistami Nowy sezon rozpoczęty! Baltic Neopolis Orchestra zagrała z wybitnymi solistami Nowy sezon rozpoczęty! Baltic Neopolis Orchestra zagrała z wybitnymi solistami Nowy sezon rozpoczęty! Baltic Neopolis Orchestra zagrała z wybitnymi solistami Nowy sezon rozpoczęty! Baltic Neopolis Orchestra zagrała z wybitnymi solistami

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Spacerowy protest na Uznamie

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy wybierasz się do restauracji lub kawiarni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie