sobota, 15 sierpnia 2020.
Strona główna > Kultura > Nocne zwiedzanie w Szczecinie

Nocne zwiedzanie w Szczecinie [GALERIA]

Nocne zwiedzanie w Szczecinie
Data publikacji: 2019-05-18 23:53
Ostatnia aktualizacja: 2019-05-19 00:36
Wywietleń: 1073 391848
Ponad 30 instytucji i miejsc brało udział w tegorocznej Nocy Muzeów w Szczecinie. Nie zabrakło parady zabytkowych pojazdów. Na uczestników czekały także wystawy, pokazy filmów, koncerty oraz zwiedzanie schronu pod Urzędem Miasta.
Poza muzeami mieszkańcy Szczecina mogli zwiedzać galerie sztuki, filharmonię, domy kultury, Technopark Pomerania, a także Akademię Sztuki. Jej studenci przygotowali koncert najpiękniejszych arii operowych i operetkowych oraz wystawę interaktywnych grafik. Poprowadzili również warsztaty tworzenia gier planszowych i komputerowych. 
Tradycyjnie już o godz. 17 sprzed Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie rozpoczął się przejazd zabytkowych pojazdów, po którym uczestnicy mogli je podziwiać na dziedzińcu "Zajezdni Sztuki". Natomiast w Muzeum Narodowym w Szczecinie odbędzie się koncert prof. Markusa Koehlera i prof. Adama Oczkowskiego. Chętni mogą także od godz. 18 podziwiać panoramę Szczecina z tarasu widokowego na wieży Muzeum na Wałach Chrobrego.

Natomiast na Stołczynie po raz drugi zorganizowana została Hutnicza Noc Muzeów. W programie znalazło się m.in spotkanie z żywą historią huty - Józefem Czeplińskim. Sporo atrakcji przyszykowały także Centrum Dialogu Przełomy oraz Trafostacja Sztuki, w której były oprowadzania kuratorskie.

Jak co roku było także zwiedzanie szczecińskiego magistratu. Uczestnicy mogli zobaczyć prezydencki gabinet i bibliotekę, w której zachowało się oryginalne wyposażenie, schron.

Noc Muzeów ma za zadanie promować polską kulturę i tradycję. To największa impreza kulturalna w kraju, która cieszy się niesłabnącą popularnością od 2004 roku.
(KaNa)
Fot. Grzegorz Siwa
Nocne zwiedzanie w Szczecinie Nocne zwiedzanie w Szczecinie Nocne zwiedzanie w Szczecinie Nocne zwiedzanie w Szczecinie Nocne zwiedzanie w Szczecinie Nocne zwiedzanie w Szczecinie Nocne zwiedzanie w Szczecinie Nocne zwiedzanie w Szczecinie Nocne zwiedzanie w Szczecinie Nocne zwiedzanie w Szczecinie Nocne zwiedzanie w Szczecinie Nocne zwiedzanie w Szczecinie Nocne zwiedzanie w Szczecinie

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
29
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Iluminacje Szczecin 2020

Nekrologi

Sonda

Czy zaszczepisz się przeciwko koronawirusowi, gdy będzie taka możliwość?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie