wtorek, 17 września 2019.
Strona główna > Kultura > Niezwykły koncert

Niezwykły koncert

Niezwykły koncert
Data publikacji: 2019-05-19 01:22
Ostatnia aktualizacja: 2019-05-21 14:12
Wywietleń: 592 391998

Dla miłośników jazzu to nie był zwykły koncert. To była uczta. Rarytas. Dawno w Szczecinie nie wystąpił tak wybitny artysta – u szczytu kariery, nagradzany przez najbardziej prestiżowe muzyczne wydawnictwa i zapraszany na największe festiwale. Nubya Garcia. 26-letnia angielska saksofonistka z zespołem wystąpiła w sobotę w Starej Rzeźni.

Nubya Garcia jest młoda, piękna i utalentowana, a muzyka, którą gra, jest - jak ona i muzycy z nią występujący - świeża, radosna i ożywcza. Artystka od kilku lat utrzymuje się na absolutnym topie. Mówi się, że obok Ezry Collective, Alfa Mist czy Shabaki Hutchings tworzy czołówkę brytyjskiej sceny jazzowej. Sceny, dodajmy, uznawanej obecnie za najważniejszą. Najbardziej twórczą na świecie.

Artystka będzie gwiazdą tegorocznego festiwalu Warsaw Summer Jazz Days. Wcześniej jednak odwiedziła Szczecin - uświetniając XVI już edycję Szczecin Music Fest. Zagrała ze swoim zespołem w Starej Rzeźni na Łasztowni. Dała, a właściwie dali, bo każdy z muzyków miał okazję zaprezentowania się, niezwykły popis umiejętności. Solówki (najwięcej pochwał zbierał perkusista) były wręcz porywające. Rwane tempo, wciąż zmieniający się rytm i natężenie dźwięku zmuszały słuchaczy do ciągłego skupienia. Aby za nimi nadążyć, trzeba było niemal razem z nimi grać. Publiczność doceniła ich kunszt. Owacje nie pozwalały im zejść ze sceny. Zagrali jednak tylko jeden bis. Ale za to jaki!

Koncert Nubyi Garcii rozbudził apetyt szczecińskiej widowni, którą wkrótce czekają kolejne muzyczne emocje. Już w czerwcu, w ramach Szczecin Music Fest, wystąpi Lisa Gerrard (wiele lat współpracowała z zespołem Dead Can Dance; wraz z Hansem Zimmerem była nominowana do Oscara za muzykę do filmu Gladiator), a później Bobby McFerrin.

(lw)

Fot. Ryszard Pakieser

Niezwykły koncert Niezwykły koncert Niezwykły koncert

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Przeszedł II Szczeciński Marsz Równości

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz Marsz Równości?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie