poniedziałek, 18 listopada 2019.
Strona główna > Kultura > Niedziela pod znakiem jazzu w Różance

Niedziela pod znakiem jazzu w Różance [GALERIA]

Niedziela pod znakiem jazzu w Różance
Data publikacji: 2019-07-28 16:12
Wywietleń: 606 405521

Jazz króluje w niedzielę na scenie w Ogrodzie Różanych. Przed publicznością zaprezentowały się już dwa zespoły i jedna solistka wykonujący ten rodzaj muzyki. Wieczorem różankową publiczność czekają występy dwóch kolejnych zespołów.

Jako pierwszy zagrał zespół Michal Martyniuk Trio w składzie: Michal Martyniuk - piano, Bartek Chojnacki - kontrabas, Kuba Gudz - perkusja. Muzycy zaprezentowali materiał z ostatniej płyty lidera "Nothing To Prove", jak również nowe kompozycje. Kolejnym wykonawcą był Dnipro Jazz Combo - utalentowani młodzi jazzmani z Konserwatorium Muzycznego z miasta Dniepr na Ukrainie. Popołudniowy blok zakończyła Nikola Lipska absolwentka Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej o specjalności wokalistyka jazzowa, a także klasy skrzypiec Państwowej Szkoły Muzycznej w Grajewie.

Wieczorem w programie są występy jeszcze dwóch zespołów: Yakiv Tsvietinskyi Qunitet (również z Dniepru), którego liderem jest jazzowy trębacz, uznawany za jeden z nowoczesnych głosów ukraińskiej sceny jazzowej. O godz. 19 wystąpi natomiast Sylwester Ostrowski & The Jazz Brigade. W programie amerykańskie standardy jazzowe D. Brubecka, jak i aranżacje muzyki polskiej, m.in. Chopin, Komeda.

Równocześnie w Ogrodzie Różanym odbywały się zajęcia dla dzieci, m.in. warsztaty rzeźbiarskie inspirowane Światowidem z Liczkowiec, tworzenie papieru czerpanego w dawnej technice i spotkanie warsztatowe z Marysią Dąbrowską, znaną najmłodszym z roli Pippi w spektaklu Teatru Lalek Pleciuga "Pippi Pończoszanka".

(k)

Fot. Grzegorz SIWA 

Niedziela pod znakiem jazzu w Różance Niedziela pod znakiem jazzu w Różance Niedziela pod znakiem jazzu w Różance Niedziela pod znakiem jazzu w Różance Niedziela pod znakiem jazzu w Różance Niedziela pod znakiem jazzu w Różance Niedziela pod znakiem jazzu w Różance Niedziela pod znakiem jazzu w Różance Niedziela pod znakiem jazzu w Różance Niedziela pod znakiem jazzu w Różance Niedziela pod znakiem jazzu w Różance Niedziela pod znakiem jazzu w Różance Niedziela pod znakiem jazzu w Różance Niedziela pod znakiem jazzu w Różance Niedziela pod znakiem jazzu w Różance Niedziela pod znakiem jazzu w Różance Niedziela pod znakiem jazzu w Różance Niedziela pod znakiem jazzu w Różance Niedziela pod znakiem jazzu w Różance Niedziela pod znakiem jazzu w Różance Niedziela pod znakiem jazzu w Różance Niedziela pod znakiem jazzu w Różance Niedziela pod znakiem jazzu w Różance Niedziela pod znakiem jazzu w Różance Niedziela pod znakiem jazzu w Różance Niedziela pod znakiem jazzu w Różance Niedziela pod znakiem jazzu w Różance

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Z wielką flagą przez Szczecin

Nekrologi

Sonda

Czy ścieżki wydeptane przez pieszych na trawnikach, poboczach i skwerach powinny być uwzględniane przez projektantów miejskich przestrzeni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie