środa, 03 czerwca 2020.
Strona główna > Kultura > Niedziela pod znakiem jazzu w Różance

Niedziela pod znakiem jazzu w Różance [GALERIA]

Niedziela pod znakiem jazzu w Różance
Data publikacji: 2019-07-28 16:12
Wywietleń: 753 405521

Jazz króluje w niedzielę na scenie w Ogrodzie Różanych. Przed publicznością zaprezentowały się już dwa zespoły i jedna solistka wykonujący ten rodzaj muzyki. Wieczorem różankową publiczność czekają występy dwóch kolejnych zespołów.

Jako pierwszy zagrał zespół Michal Martyniuk Trio w składzie: Michal Martyniuk - piano, Bartek Chojnacki - kontrabas, Kuba Gudz - perkusja. Muzycy zaprezentowali materiał z ostatniej płyty lidera "Nothing To Prove", jak również nowe kompozycje. Kolejnym wykonawcą był Dnipro Jazz Combo - utalentowani młodzi jazzmani z Konserwatorium Muzycznego z miasta Dniepr na Ukrainie. Popołudniowy blok zakończyła Nikola Lipska absolwentka Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej o specjalności wokalistyka jazzowa, a także klasy skrzypiec Państwowej Szkoły Muzycznej w Grajewie.

Wieczorem w programie są występy jeszcze dwóch zespołów: Yakiv Tsvietinskyi Qunitet (również z Dniepru), którego liderem jest jazzowy trębacz, uznawany za jeden z nowoczesnych głosów ukraińskiej sceny jazzowej. O godz. 19 wystąpi natomiast Sylwester Ostrowski & The Jazz Brigade. W programie amerykańskie standardy jazzowe D. Brubecka, jak i aranżacje muzyki polskiej, m.in. Chopin, Komeda.

Równocześnie w Ogrodzie Różanym odbywały się zajęcia dla dzieci, m.in. warsztaty rzeźbiarskie inspirowane Światowidem z Liczkowiec, tworzenie papieru czerpanego w dawnej technice i spotkanie warsztatowe z Marysią Dąbrowską, znaną najmłodszym z roli Pippi w spektaklu Teatru Lalek Pleciuga "Pippi Pończoszanka".

(k)

Fot. Grzegorz SIWA 

Niedziela pod znakiem jazzu w Różance Niedziela pod znakiem jazzu w Różance Niedziela pod znakiem jazzu w Różance Niedziela pod znakiem jazzu w Różance Niedziela pod znakiem jazzu w Różance Niedziela pod znakiem jazzu w Różance Niedziela pod znakiem jazzu w Różance Niedziela pod znakiem jazzu w Różance Niedziela pod znakiem jazzu w Różance Niedziela pod znakiem jazzu w Różance Niedziela pod znakiem jazzu w Różance Niedziela pod znakiem jazzu w Różance Niedziela pod znakiem jazzu w Różance Niedziela pod znakiem jazzu w Różance Niedziela pod znakiem jazzu w Różance Niedziela pod znakiem jazzu w Różance Niedziela pod znakiem jazzu w Różance Niedziela pod znakiem jazzu w Różance Niedziela pod znakiem jazzu w Różance Niedziela pod znakiem jazzu w Różance Niedziela pod znakiem jazzu w Różance Niedziela pod znakiem jazzu w Różance Niedziela pod znakiem jazzu w Różance Niedziela pod znakiem jazzu w Różance Niedziela pod znakiem jazzu w Różance Niedziela pod znakiem jazzu w Różance Niedziela pod znakiem jazzu w Różance

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Nekrologi

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie