niedziela, 27 września 2020.
Strona główna > Kultura > „Nie(p)odległe krajobrazy” w Dąbiu

„Nie(p)odległe krajobrazy” w Dąbiu

„Nie(p)odległe krajobrazy” w Dąbiu
Data publikacji: 2018-11-09 08:44
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-09 12:51
Wywietleń: 1034 359324

W piątek (9 listopada) o g. 18 w filii bibliotecznej przy ul. Dziennikarskiej 39 w Szczecinie rozpocznie się spotkanie z Andrzejem Krywalewiczem, autorem książki "Tam, gdzie zatrzymał się pociąg". A 14 listopada biblioteka zaprasza na spacer historyczny po Dąbiu z przewodnikiem turystycznym Ryszardem Kotlą. Oba wydarzenia będą realizowane w ramach projektu "Nie(p)odległe krajobrazy".

Krywalewicz urodził się w miejscowości, którą licznie zasiedlano po wojnie – w Baniach. Miejska Biblioteka Publiczna anonsuje spotkanie z nim tak: „Od zakończenia II wojny światowej minęły 72 lata. Coraz rzadziej możemy spotkać tych, którzy potrafiliby z pierwszej ręki opowiedzieć nam o zasiedlaniu Ziem Odzyskanych. Ich relacje, pełne niesamowitych historii o odwadze, determinacji i ludzkiej dobroci pośród morza cierpienia, powinny być dla nas inspiracją do lepszego poznania historii naszej ojczyzny”. Książka została wydana w twardej oprawie i dużą czcionką, by ułatwić kontakt z nią także ludziom starszym. Zawiera liczne fotografie pochodzące z osobistych zbiorów bohaterów, o których życiu opowiada. Pomagają one lepiej wczuć się w klimat tamtych czasów.

Z kolei spacer historyczny 14 listopada rozpocznie się o g. 17. Zbiórka w centrum, na skwerze, przy pomniku zwanym potocznie „Pomnikiem Żołnierza”. Spacer zakończy się w bibliotece, gdzie uczestnikom zostanie zaprezentowana diaporama „Śladami Piłsudskiego”, a także odbędzie się pokaz diaporam powarsztatowych z tworzenia archiwów rodzinnych. Na zakończenie na budynku biblioteki nastąpi malowanie światłem symboli narodowych. Wydarzenie to – zaprezentowana przez Cezarego Dubiela i Beatę Bogusławską – będzie ostatnim spotkaniem w projekcie „Nie(p)odległe krajobrazy”. ©℗

(as)

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie