sobota, 21 lipca 2018.
Strona główna > Kultura > Naklicki i Kraszewski na otwarcie

Naklicki i Kraszewski na otwarcie

Naklicki i Kraszewski na otwarcie
Data publikacji: 2017-06-16 10:13
Ostatnia aktualizacja: 2017-09-02 18:00
Wywietleń: 1390 269167

Już w piątek o g. 19 w Kościele pw. Chrystusa Króla zabrzmią zabytkowe organy. XIX Międzynarodowy Festiwal Muzyczny „Świnoujskie Wieczory Organowe” otworzą Krzysztof Naklicki oraz Jakub Kraszewski. Wystąpią: Krzysztof Naklicki (akordeon) i Jakub Kraszewski (organy).

- Artyści, którzy przyjęli nasze zaproszenie to wybitni muzycy, wirtuozi znani nie tylko w kraju i Europie, ale koncertujący także w USA, Kanadzie i Japonii. Koncerty będą odbywać się tradycyjnie w każdy piątek o g. 19 - mówi Maja Piórska, organizator Świnoujskich Wieczorów Organowych.

Krzysztof Naklicki jest doskonale znany świnoujskiej publiczności. Jest laureatem konkursów akordeonowych w Klingenthal i Wiedniu. Prowadzi kursy wakacyjne dla dzieci i młodzieży. Jest autorem utworów o charakterze pedagogicznym na akordeon solo oraz opracowań na zespoły akordeonowe i chóry. Od 1986 r. pracuje jako nauczyciel gry na akordeonie w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Świnoujściu.

Jakub Kraszewski to laureat ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów organowych m.in. III miejsca Międzynarodowego Konkursu „Organiści Młodej Europy” w Bardzie (2013), nagrody specjalnej dla najlepszego organisty międzynarodowych konkursów IV Internationaler Malchower Kirchenpreis (2012) i VI Internationaler Malchower Kirchenpreis (2014). W roku 2013 i 2014 był laureatem Stypendium Artystycznego Miasta Szczecin.

Uczestniczył w kursach interpretacji muzyki organowej w Polsce, Włoszech i Niemczech. Od 2014 r. współpracuje z Teatrem Muzycznym w Poznaniu jako pianista i aranżer. Za zgodą Agencji Josef Weinberger Ldt. Dokonał jazzowych aranżacji fragmentów „Księżniczki Czardasza” E. Kalmana, które dostępne są jakoalternatywna wersjaoficjalnych partytur przy udzielaniu licencji na wykonanie dzieła na całym świecie. Jest też autorem aranżacji do polskiej prapremiery cyklu pt. „December Songs” Maury'ego Yestona, który w wykonaniu Edyty Krzemień i zespołu kameralnego Teatru Muzycznego w Poznaniu ukazał się na płycie CD w listopadzie 2016 r. W programie koncertu są utwory: J. Segera, M. Jasińskiego, F. Chopina, M. Surzyńskiego, W. Gruszewskiego, J. Brahmsa, K. Naklickiego i J. Straussa.

BaT

Na zdjęciu: Krzysztof Naklicki jest doskonale znany świnoujskiej publiczności. Od 1986 r. pracuje jako nauczyciel gry na akordeonie w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Świnoujściu.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Józef Miszczuk
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy