środa, 03 marca 2021r.

Najpiękniejsze kolędy i pastorałki. Wystąpi Zespół Pieśni i Tańca „Szczecinianie”

Data publikacji: 2021-01-24 14:16
Ostatnia aktualizacja: 2021-01-24 14:53
Najpiękniejsze kolędy i pastorałki. Wystąpi Zespół Pieśni i Tańca „Szczecinianie”
Fot. Marta Teszner (arch.)  

Najpiękniejsze kolędy oraz pastorałki z różnych regionów Polski, w połączeniu najwspanialszych głosów i kapeli ludowej, zabrzmią podczas niedzielnego koncertu online Zespołu Pieśni Tańca „Szczecinianie”.

Początki tej formacji, ponad dwadzieścia lat temu (w tym roku odbędą się 21. urodziny zespołu!), to szóstka tancerzy pasjonatów kochających folklor i taniec ludowy. Przez te wszystkie lata formacja rozrosła się do kilkuset osób, poczynając od kilkuletnich szkrabów aż do dorosłych (jest też grupa seniorów!). Grupa występowała dotąd na wielu ważnych festiwalach, m.in.: na Sycylii, w Turcji, Chinach, Portugalii, na Ukrainie. Jest reprezentacyjnym zespołem Pomorza Zachodniego, a od 2013 roku Honorowym Ambasadorem miasta Szczecina.

Oto co o niedzielnym koncercie piszą na Facebooku twórcy zespołu: "W niedzielę mija miesiąc od Wigilii Bożego Narodzenia. W polskiej tradycji kolędy i pastorałki śpiewa się do chrześcijańskiego święta upamiętniające ofiarowanie Jezusa Chrystusa w Świątyni Jerozolimskiej -święto Ofiarowania Pańskiego. Kultywując polskie tradycje, patrząc z nadzieją w tych trudnych pandemicznych czasach zapraszamy Was na niedzielny koncert on-line "Najpiękniejsze kolędy i pastorałki polskie" w naszym wykonaniu, którego premiera odbędzie się na naszym fanpage'u o godzinie 17".

(MON)

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ