Sobota 25 czerwca 2022r. 
REKLAMA

Najlepsi młodzi pianiści

Data publikacji: 2016-04-15 15:46
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 02:42
Najlepsi młodzi pianiści
 

W ten weekend (16-17 kwietnia) w szczecińskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej 
I stopnia im. prof. Marka Jasińskiego odbędzie się VI Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny organizowany pod hasłem „Muzyka ilustracyjna i programowa w świecie dziecka”. 
W konkursie wezmą udział młodzi pianiści z całej Polski. Przesłuchania i koncert finałowy są otwarte dla wszystkich melomanów muzyki poważnej.

Konkurs rozpocznie się w sobotę o godz. 9 koncertem inauguracyjnym w wykonaniu Sławomira Wilka, a zakończenie, czyli koncert laureatów, przewidziane jest w niedzielę o godz. 16.30 w szkolnej sali kameralnej.

Wśród jury konkursu zasiądą wybitni pianiści oraz pedagodzy polskich Akademii Muzycznych, m.in. prof. Anna Wesołowska-Firlej (przewodnicząca jury), prof. Grzegorz Kurzyński, prof. Wojciech Świtała czy prof. Bogusław Rottermund.


- Konkurs cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Do przesłuchań konkursowych zgłaszają się uczestnicy z całej Polski - podkreśla Katarzyna Dziurdzikowska, dyrektor OSM I stopnia w Szczecinie. - Umieszczenie w programie utworów muzycznych o charakterze ilustracyjnym, daje dzieciom możliwość przedstawienia własnych wyobrażeń na temat muzyki i pozwala swobodnie wyrażać emocje. Jednym z priorytetowych celów konkursu jest wspieranie rozwoju talentu wśród dzieci oraz podnoszenie kompetencji muzycznych, poprzez zachęcanie do kreatywnego podejścia do interpretacji muzyki poważnej. Tematyka konkursu m na celu rozwinięcie dziecięcej wyobraźni i ekspresji muzycznej.

Konkurs jest objętym Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.

(MON)

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA