Sobota 02 lipca 2022r. 
REKLAMA

Nagroda dla dziennikarki ze Szczecina

Data publikacji: 2019-06-16 13:37
Ostatnia aktualizacja: 2019-06-16 13:37
Nagroda dla dziennikarki ze Szczecina
 

We Wrocławiu zakończyły się doroczne Polsko-Niemieckie Dni Mediów. W debatach i warsztatach, których ogólne hasło brzmiało „Czy Europa się rozpada?”, uczestniczyło ponad dwustu dziennikarzy i polityków z obu krajów.

Punktem kulminacyjnym dwudniowego spotkania było wręczenie 22. Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej im. Tadeusza Mazowieckiego. Samorząd województwa dolnośląskiego zorganizował uroczystość w zamku Topacz pod Wrocławiem.

Nagrodę jak co roku przyznano w pięciu kategoriach: prasa, radio, telewizja, multimedia, dziennikarstwo na pograniczu. Laureatami w poszczególnych kategoriach zostali: prasa - Urszula Ptak („Krytyka Polityczna”), radio – Pia Rauschenberger (Deutschlandfunk Nova), telewizja – Natalie Steger i Milena Drzewiecka (Phoenix Dokumentationen), multimedia - Helene Bienvenu i Kasia Strek (portal Cafébabel – das Europamagazin).
W kategorii dziennikarstwo na pograniczu nagrodę otrzymała Małgorzata Jurgiel (na zdjęciu) z Polskiego Radia Szczecin S.A. za reportaż „W domu mówimy po polsku”, dotyczący problemów nauczania języków na polsko-niemieckim pograniczu.

Na konkurs zostało zgłoszonych 115 prac – 56 z Polski i 59 z Niemiec.

(b)

Fot. Hans Scherhaufer

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA