środa, 28 października 2020.
Strona główna > Kultura > Na koncertach, spektaklach i seansach tylko 25 proc. widowni. Instytucje kultury mają kłopot

Na koncertach, spektaklach i seansach tylko 25 proc. widowni. Instytucje kultury mają kłopot

Na koncertach, spektaklach i seansach tylko 25 proc. widowni. Instytucje kultury mają kłopot
Data publikacji: 2020-10-01 19:18
Ostatnia aktualizacja: 2020-10-02 16:40
Wywietleń: 1087 477627

Od soboty Szczecin znajdzie się w tzw. żółtej strefie, co dla uczestników imprez kulturalnych powoduje spore zmiany. W teatrach, kinach czy salach koncertowych może być zajęte tylko 25 proc. widowni.

W Zamku Książąt Pomorskich zdecydowano, iż z powodu restrykcji zostają odwołane spektakle, bowiem na widowni mogłoby zasiąść zaledwie kilkanaście osób. W ten weekend nie odbędzie się zatem przedstawienie dla dzieci pt. "Ślimak". Ta sama inscenizacja nie zostanie pokazana też w przyszłym tygodniu. Odwołany jest również spektakl dla dorosłych pt. "Zakochać się", który zaplanowany był na 10 października.

W Teatrze Małym i Teatrze Współczesnym weekendowe spektakle się odbędą.

- W Małym na widowni może być teraz zaledwie dwanaście osób. W weekend będziemy grać spektakl "Zabić prezydenta". Tak się złożyło, że część widzów nie odebrała zarezerwowanych biletów, zatem nie mieliśmy problemów ze zmniejszeniem ilości osób w teatrze - powiedziała nam Betina Pawicka, kierowniczka biura obsługi widzów. - Więcej zamieszania było ze spektaklem "Kaspar Hauser" na dużej scenie Teatru Współczesnego. Od momentu, kiedy pojawił się projekt żółtej strefy dla Szczecina, zaczęliśmy obdzwaniać wszystkich widzów. Na szczęście udało się przenieść małą grupkę osób z sobotniego przedstawienia na niedzielny, dzięki czemu będzie zajęte wymagane 25 procent w oba dni.

Na weekend zaplanowanych jest kilka wydarzeń w ramach festiwalu Spoiwa Kultury.

- W "Wyludniaczu" (tzw. doświadczeniu VR w Teatrze Kana - przyp. red.) biorą udział jednorazowo dwie osoby, a na pozostałe wydarzenia wprowadziliśmy takie ograniczenia, które odpowiadają restrykcjom żółtej strefy. Najbardziej obawiamy się, że wiadomość o żółtej strefie może spowodować, że część publiczności będzie rezygnować z udziału w wydarzeniach - powiedział nam Dariusz Mikuła, dyrektor Teatru Kana.

W Teatrze Lalek Pleciuga weekendowe spektakle odbędą się, ale instytucja szuka właśnie kontaktu z widzami, którzy już zakupili bilety: "Drodzy Widzowie, prosimy o kontakt! W związku z decyzją Ministerstwa Zdrowia i włączeniu Szczecina (od najbliższej soboty - 03.10.2020) do strefy żółtej, zmuszeni jesteśmy zmniejszyć ilość miejsc na widowni do 25%. Zwracamy się zatem z wielką prośbą o pilny kontakt Widzów, którzy zakupili bilety na spektakl „Calineczka” w dniu 4 października (niedziela) o godz. 11.00 z Biurem Organizacji Widowni – tel. 91 44 55 141 lub 91 44 55 111, w godzinach: piątek – 9.00 – 17.00 sobota, niedziela – na godzinę przed spektaklem Bilety, które nie zostaną wykorzystane 4 października będą mogły być zwrócone lub wykorzystane w innym terminie (po wcześniejszym uzgodnieniu z Biurem Organizacji Widowni)" - taki oto apel opublikowali pracownicy teatru.

Jak dowiedzieliśmy się w filharmonii, tu koncerty będą się odbywały bez zmian, choć oczywiście zgodnie z nowymi obostrzeniami. Podobnie będzie w Operze na Zamku, kinach - Zamek i Pionier 1907.

(MON)

Na zdjęciu: Teatr Mały będzie grać w weekend spektakl "Zabić prezydenta"

Fot. Piotr Nykowski

Komentarze

entuzjasta
Na razie strefa żółta - docelowo tęczowa.
2020-10-02 12:00:03
szum uszny
A filharmonia powinna się podświetlić na żółto -aż dziwne, że jeszcze na to niw wpadli.
2020-10-02 10:54:00
k....k12
Kiedy pojawił się PROJEKT żółtej strefy.....o to to to,dobrzeście powiedzieli, bo wy projektujecie takie dymy. A plebs, jak to plebs, byle miał telewizor i kiełbasę, to można mu ZAPROJEKTOWAĆ nawet czarną strefę, cokolwiek miałoby to znaczyć
2020-10-01 21:27:21

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Finał Nagrody Gryfia 2020

Sonda

Czy boisz się zakażenia koronawirusem?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie