poniedziałek, 13 lipca 2020.
Strona główna > Kultura > Myśli niepodległe z laureatem Nike

Myśli niepodległe z laureatem Nike [FILM]

Myśli niepodległe z laureatem Nike
Data publikacji: 2017-12-11 15:44
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 02:47
Wywietleń: 1860 304779

Dziennikarz, publicysta i laureat literackiej nagrody Nike – Cezary Łazarewicz – jest kolejnym bohaterem szczecińskiego cyklu „Myśli niepodległe”. W opublikowanym w poniedziałek filmie Łazarewicz opowiada o swoich związkach ze Szczecinem i odpowiada na pytanie, czym dla niego jest niepodległość.

„Myśli niepodległe” to jeden z elementów akcji „Codziennie Polskę tworzyMy”, która ma na celu całoroczne, obywatelskie świętowanie setnej rocznicy odzyskania niepodległości nie tylko w Szczecinie, ale i w całym kraju. Jest to cykl filmów-wywiadów nagrywanych w szczecińskiej filharmonii i publikowanych zawsze 11. dnia każdego kolejnego miesiąca. Ich bohaterami są osoby znane i związane ze stolicą Pomorza Zachodniego. Osoby, które chcą podzielić się refleksjami o niepodległości i opowiedzieć swoje historie ze Szczecinem w tle. Pierwszym, listopadowym gościem był lekkoatleta, tyczkarz, medalista mistrzostw świata i Europy – Piotr Lisek. W grudniu bohaterem „Myśli niepodległych” jest Cezary Łazarewicz.Cezary Łazarewicz to urodzony w 1966 roku w Darłowie dziennikarz prasowy i reportażysta. W latach 80. redagował prasę podziemną i dystrybuował pisma tzw. drugiego obiegu. Od początku lat 90. związany z „Gazetą Wyborczą”. Był także dyrektorem szczecińskiego Radia na Fali. Później związany również z „Przekrojem”, „Polityką”, „Newsweekiem”, „Wprost” i Wirtualną Polską. Laureat Literackiej Nagrody Nike z roku 2017 za książkę „Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka” o jednej z najgłośniejszych zbrodni lat osiemdziesiątych w PRL. Za tę publikację otrzymał także Nagrodę im. Haleckiego, nagrodę MediaTory w kategorii obserwator oraz nominację do Nagrody im. Kapuścińskiego.

„Codziennie Polskę tworzymy” to nazwa rocznego programu obchodów 100-lecia niepodległości naszego kraju. Na inicjatywę składa się wiele elementów o zasięgu lokalnym, regionalnym i ogólnopolskim. Ich naczelnym jest będzie ukazanie Święta Niepodległości nie tylko w kontekście historycznym, lecz także w świetle codziennego życia i pracy każdego z nas na rzecz Ojczyzny, dziś i w przyszłości. (k)

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

Sonda

W jakiej postaci jesz lody tego lata?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie