poniedziałek, 16 lipca 2018.
Strona główna > Kultura > Muzyka świata w Trafostacji

Muzyka świata w Trafostacji

Muzyka świata w Trafostacji
Data publikacji: 2015-09-10 13:55
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:56
Wywietleń: 1399 19632

- Cieszę się, że z Anią Staśkiewicz znów zagram w Szczecinie. Będzie to 11 października w Trafostacji Sztuki – mówi Krzysztof Meisinger, gitarzysta, laureat tegorocznej Nagrody Artystycznej Miasta Szczecin.


Na program koncertu „Muzyka świata” złożą się utwory wielu kompozytorów: hiszpańskie kompozycje Manuela de Falli, „Tańce rumuńskie” Béli Bartóka, polskie melodie ludowe w opracowaniach Marka Pasiecznego.

- Zagramy utwory niejednokrotnie dla nas napisane – dodaje Meisinger. Niedawno duże wydawnictwo muzyczne w Kanadzie i Japonii wydało „Tańcologię na skrzypce i gitarę” Atanasa Ourkouzounova, bułgarskiego kompozytora, którego muzykę uważam za wyjątkową i zjawiskową. „Tańcologię”, która nam jest dedykowana, bardzo chcemy wykonać w Trafostacji, aczkolwiek nie jest prosta i trzeba jej poświęcić odrobinę więcej czasu.

Anna Maria Staśkiewicz jest skrzypaczką, koncertmistrzynią Sinfonii Varsovii, orkiestry Krzysztofa Pendereckiego, najbardziej znanej polskiej orkiestry w świecie. 

Krzysztofa Meisingera w Szczecinie specjalnie przedstawiać nie trzeba. Choć w mieście, w którym mieszka, koncertuje nieczęsto, gra w całej Polsce, Europie, USA. Głośne były jego koncerty w Filharmonii Berlińskiej, Paryżu, współpraca z koreańską sopranistką Sumi Jo. Entuzjastycznie był przyjęty w szczecińskiej filharmonii jego koncert z orkiestrą Sinfonia Varsovia. Nagrał kilka bardzo wysoko ocenionych płyt.

- Program „Muzyka świata” graliśmy już wielokrotnie w Polsce, Niemczech, Szwajcarii, USA, w Eastman Scholl of Music w Rochester, potem w Kalifornii. Wszędzie był przyjmowany żywiołowo i bardzo lubimy do niego wracać. Nagrywaliśmy go w dworku Chopina w Dusznikach Zdroju, cieszę się, że w zagramy w Trafostacji – podkreśla Meisinger, dodając, że miejsce stworzy wyjątkową atmosferę koncertu. 

Bogdan TWARDOCHLEB

Więcej w czwartkowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu

Fot. Dariusz GORAJSKI

Komentarze

Robert
Wow! 11 października koncert a portal już go zapowiada :) Najwyrazniej szczecińska publiczność ma okazję posłuchać świetnych gitarzystów. Z tego co widzę to zagra tu także jedna z aktualnie najsłynniejszych,obok Milosa Karadaglica, gitarzystek na świecie Xuefei Yang a także szczeciński gitarzysta Kuba Kościuszko. Oboje w nowej filharmonii.
2015-09-10 19:04:58

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy