poniedziałek, 23 lipca 2018.
Strona główna > Kultura > Muzyka na regatach

Muzyka na regatach

Muzyka na regatach
Data publikacji: 0001-01-01 00:00
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:57
Wywietleń: 1080 2371

PODCZAS finału Baltic Tall Ships Regatta w Szczecinie, odbywać się mają również imprezy muzyczne. Na Łasztowni i przy Wałach Chrobrego staną dwie sceny, na których przez trzy dni grać będą artyści szantowi i popowi.

I tak w piątek, 12 czerwca, na Łasztowni, od godz. 17 wystąpią kolejno: Magic Loud, Agnieszka Wilczyńska z zespołem, MA oraz Chorzy. Po zakończeniu koncertów po tej części Odry, około godz. 20 prezentacje zaczną się na głównej scenie. Jako pierwszy zagra zespół Brathanki, specjalizujący się w muzyce z pogranicza popu i folku. Po nim, na scenę wyjdą artyści z rzeszowskiej grupy Pectus, założonej przez braci Szczepaników. Gwiazdą piątkowego wieczoru ma być łotewska formacja Brainstorm, znana z takich hitów jak „Maybe" czy „Waterfall".

W sobotę, od południa do godz. 20, na Łasztowni grać będą szantymeni (m.in. The Nierobbers, Klang czy Ryczące 20). Podczas wieczornych koncertów na głównej scenie (od godz. 20), publiczność usłyszy finalistów telewizyjnego programu The Voice of Poland - Agnieszkę Twardowską, Damiana Ukeje, Kasię Moś, Maję Gawłowską, Monikę Pilarczyk, Michała Grobelnego i Michała Szyca. Na zakończenie zagra Various Manx, jedna z najbardziej znanych polskich grup, obchodząca w tym roku 25-lecie swojego istnienia.

W sobotę również, o godz. 22, na Cmentarzu Centralnym odbędzie się doroczny koncert „Tym, którzy nie powrócili z morza", podczas którego zabrzmi polskie prawykonanie II Symfonii „Ocean” duńskiego kompozytora Hakona Børresena oraz kompozycje Felixa Mendelssohna-Bartholdy'ego i Edwarda Elgara. W wydarzeniu gościnnie wystąpi Gosha Kowalinska – pochodząca ze Szczecina śpiewaczka, na co dzień koncertująca we Francji i Włoszech.

Na nadzielę planowane są kolejne koncerty szantowe na Łasztowni (godz. 12-19) oraz „Salsa Marina", czyli występ Jose Torresa i Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Szczecińskiej (godz. 19). Orkiestrę poprowadzi Ewa Strusińska.

(kas)

Fot. Ryszard PAKIESER

Na zdjęciu: Olek Różanek i zespół Chorzy wystąpią w piątek na Łasztowni

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Potańcówka w szczecińskiej Różance
Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy