piątek, 25 maja 2018.
Strona główna > Kultura > Muzyka, liczby, plany

Muzyka, liczby, plany

Muzyka, liczby, plany
Data publikacji: 2016-10-19 18:41
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:58
Wywietleń: 1828 162619

FESTIWAL Szczecin Jazz, którego pierwsza edycja odbyła się wiosną, będzie miał swoją kontynuację w przyszłym roku. We wtorek, na posiedzeniu miejskiej komisji kultury podsumowano tegoroczną odsłonę imprezy.

PODCZAS Szczecin Jazz, który miał miejsce w marcu, zagrali m.in.  Deborah Brown, Mario Biondi, Marcin Wasilewski Trio, Grzegorz Turnau, The Cookers. Budżet wydarzenia wyniósł około 350 tys. zł, z czego około 250 tys. zł to dotacja miasta, a 100 tys. zł to zwrot za bilety.  Sylwester Ostrowski, dyrektor artystyczny festiwalu przedstawił radnym cele i plany związane z imprezą. 

- Jednym z głównych założeń Szczecin Jazz jest edukacja. Zorganizowaliśmy koncert dla dzieci, w którym udział wziął Mieczysław Szcześniak  i Joanna Gajda, odbyły się bezpłatne warsztaty wokalne z Deborah Brown. W przyszłym roku podobne działania będą kontynuowane - mówi S. Ostrowski. 

Kolejnymi elementami, poza koncertami, były akcje społecznościowe, takie jak przejażdżka z Deborah Brown tramwajem, jazz na łyżwach, czy koncert w prywatnym mieszkaniu. - Wychodziliśmy z jazzem do ludzi tam, gdzie go na co dzień nie ma. Media kochają takie rzeczy. Informacje na temat jazzu na lodowisku pojawiła się niemal wszędzie - dodaje S. Ostrowski. W ten sposób organizatorzy chcieli zwrócić uwagę na promocyjny potencjał festiwalu. Według szacunkowych, rynkowych obliczeń, ekwiwalent reklamowy Szczecin Jazz we wszystkich mediach wyniósł ponad 1 300 000 zł.

Zbliża się kolejna edycja imprezy. Główna część festiwalu odbędzie się pomiędzy 1 marca a 12 marca. Zainauguruje go występ Keyona Harrolda, amerykańskiego trębacza i producenta muzycznego, a zakończy Gala Polskiego Jazzu z udziałem Agnieszki Wilczyńskiej. Te wydarzenia poprzedzi m.in. przedpremierowy występ Deborah Brown i Sylwestra Ostrowskiego (3 listopada Stara Rzeźnia) zapowiadający premierę płyty Szczecin Jazz planowaną na 18 listopada. SJ będzie reprezentował Szczecin na międzynarodowych targach muzycznych „Co jest grane", które odbywają się w Warszawie. Być może budżet przyszłorocznej imprezy będzie większy. Wniosek Szczecińskiej Agencji Artystycznej, organizatora festiwalu, jest na liście rezerwowej konkursu do programu Kreatywna Europa, gdzie do wzięcia jest 200 tys. euro. Wydział Kultury UM nie planuje dodatkowo dotować imprezy, SAA będzie dysponować całoroczną miejską dotacją podmiotową i wpływami z biletów. Na 15 czerwca zaplanowano w Szczecinie koncert współrealizowany z Narodowym Centrum Muzyki. ©℗

(szymw)  

fot. Jedną z gwiazd Szczecin Jazz była Deborah Brown. 

fot. Ryszard PAKIESER

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”