niedziela, 24 czerwca 2018.
Strona główna > Kultura > Muzyczne świętowanie

Muzyczne świętowanie

Muzyczne świętowanie
Data publikacji: 2015-07-14 22:36
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:57
Wywietleń: 217 4083

Osiem wydarzeń związanych z muzyką, w tym premiera składanki „Born In Szczecin, vol 5". W najbliższy piątek w Szczecinie trwać będzie GryFonia, czyli Szczecińskie Święto Muzyki. 

IMPREZA jest inicjatywą stowarzyszenia Made In Szczecin, które od pięciu lat organizuje przegląd młodych zespołów, a także promuje lokalnych artystów. Finałem piątej edycji przedsięwzięcia będzie Szczecińskiej Święto Muzyki, zaplanowane na najbliższy piątek. W programie imprezy m.in. całodzienny (godz. 8-22, Inkubator Kultury, al. Wojska Polskiego 90) pokaz teledysków szczecińskich wykonawców. Przewidziano również warsztaty. Zajęcia perkusyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych odbędą się w Akademii Sztuki.  kulinarno-muzyczne, podczas których dzieci ułożą nuty z ciasta na pięciolinii z czekolady, a następie odsłuchają swoją kompozycję, będą organizowane w Bistro Na Językach. Zapisy na www.gryfonia.pl.

Na zwiedzających, głównie najmłodszych, w godz. 16-18 czeka galeria „Tworzę się", gdzie otwarty jest Dźwiękowy Plac Zabaw. W godz. 17.30-19.30 zaplanowano rozrywkowy spacer po Szczecinie, podczas którego uczestnicy odnajdą ślady Heleny Majdaniec i dowiedzą się  dlaczego al. Wojska Polskiego nazywana bywa Westendem (zapisy na www.gryfonia.pl). W OK Super (ul. Jana z Kolna) udostępniono wystawę najlepiej zaprojektowanych albumów muzycznych. W Starej Rzeźni (g. 18-19.30) pokazany zostanie dokument „Szczecin Calling" o tutejszej scenie muzyki klubowej lat 90. Finałem Szczecińskiego Święta Muzycznego będzie premiera płyty „Born In Szczecin vol. 5". O godz. 19.30 na dziedzińcu Zamku Ksiąźąt Pomorskich zagra zespół Chango, wraz z gośćmi: Jackiem „Budyniem" Szymkiewiczem i dj Falconem 1. Na scenie pojawi się też grupa Frontow, zwycięzcy Made In Szczecin 5. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

(szymw)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy