niedziela, 17 listopada 2019.
Strona główna > Kultura > Można pomóc komiksowi o Szczecinie. Ostatnie dni zbiórki

Można pomóc komiksowi o Szczecinie. Ostatnie dni zbiórki

Można pomóc komiksowi o Szczecinie. Ostatnie dni zbiórki
Data publikacji: 2019-11-09 21:04
Ostatnia aktualizacja: 2019-11-09 21:05
Wywietleń: 289 424385

Możemy pomóc finansowo w wydaniu drugiego tomu antologii "Komiks szczeciński". Zbiórka trwa na portalu Wspieram.to. Do 12 listopada.

Twórcy antologii piszą tak: "Przede wszystkim jesteśmy pasjonatami komiksu i Szczecina. To połączenie spowodowało stworzenie projektu "Komiks szczeciński". W ubiegłym roku ukazał się pierwszy tom, co pokazało, że jest zapotrzebowanie na takie komiksy. W nieco zmienionym składzie chcemy w tym roku wydać drugi. Z zupełnie nowymi opowieściami. To spory przekrój historii miasta od słynnego Wyszaka czy historie dziejące się tuż po wojnie aż do fantastycznych historii o wampirach i s-f z udziałem Dźwigozilli. Komiksy są skończone. Wprowadzamy ostatnie poprawki i komiks ląduje w składzie! To ponad 100 kolorowych stron w twardej oprawie. Zachowane zostaną dane techniczne z pierwszego tomu, by podtrzymać wizualną ciągłość serii".

- Trudno wskazać na jeden inspirujący wątek dla twórców. Każdy ma swoje zainteresowania, które zależą od temperamentu, emocjonalności, co też przekładane jest później na język rysunku - mówi Krzysztof Lichtblau z wydawnictwa Granda, w którym ukaże się komiks. - Każda historia potrzebuje własnego sposobu ilustrowania, i gdzieś to jest kluczem do wyboru tematyki przez autorów.

Wspierający, adekwatnie do wpłacanych sum, mogą liczyć na upominki, m.in. na komiks w wersji papierowej, kubek z grafiką na okładki czy koszulkę z grafiką z okładki. ©℗

(as)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
7
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Z wielką flagą przez Szczecin

Nekrologi

Sonda

Czy ścieżki wydeptane przez pieszych na trawnikach, poboczach i skwerach powinny być uwzględniane przez projektantów miejskich przestrzeni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie