czwartek, 21 czerwca 2018.
Strona główna > Kultura > Modernizacja na cztery skrzydła

Modernizacja na cztery skrzydła

Modernizacja na cztery skrzydła
Data publikacji: 2015-07-24 18:09
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:57
Wywietleń: 1343 5170

Nie tylko skrzydło północne i należące do opery południowe - w szczecińskim Zamku Książąt Pomorskich rozpoczął się już remont skrzydła zachodniego, a lada dzień ruszy też modernizacja skrzydła wschodniego. Prace mają zakończyć się w grudniu.

Projekt obejmuje modernizację pomieszczeń oraz wejść do budynku w obu skrzydłach. Prace mają objąć hole, klatki schodowe, ciągi komunikacyjne oraz schody zewnętrzne. Remont ma też dostosować zamek do potrzeb osób niepełnosprawnych i przystosować do wymogów bezpieczeństwa.

- Nowością będzie winda, łącząca wszystkie kondygnacje w skrzydle wschodnim - mówi Kamil Robak, specjalista ds. promocji w Zamku Książąt Pomorskich. - Ma ona poruszać się od poziomu minus dwa (Cela Czarownic), aż do trzeciego piętra. Co ciekawe, winda będzie także wyposażona w przyciski oznaczone alfabetem Braille'a.

Prace modernizacyjne obejmą także hol na parterze i wejście do budynku, nad którym pojawi się zadaszenie. Rozpoczęcie prac planowane jest na pierwszą połowę sierpnia, dlatego Zamek już odwołał planowane na najbliższe dni warsztaty: „Przygody sceniczne. Zabawy z teatralnymi konwencjami”, „Kolorowe pożegnanie lata”, „Moje Ulubione Wiersze - Warsztaty Recytatorskie”. Wiadomo też, że po wakacjach nie ruszą spotkania i wykłady oraz seanse w kinie Zamek.

W skrzydle zachodnim, zajmowanym obecnie przez Urząd Marszałkowski, przebudowane mają zostać pomieszczenia na parterze, I i II piętrze oraz wejście do budynku. Główny ciężar opiera się na wydzieleniu pożarowym klatki schodowej i wykonaniu automatycznego oddymiania. Projekt inwestycji zakłada również powstanie przestrzeni reprezentacyjnej w holach na obu piętrach,  wykorzystywanej do celów wystawienniczych.

Modernizacja jest to inwestycją zamku, realizowaną w ramach projektu, wpisanego na indykatywną listę Regionalnego Programu Operacyjnego. ©℗

(kas)

Fot. Dariusz GORAJSKI


Na zdjęciu: Remont w szczecińskim zamku postępuje pełną parą: na skrzydle północnym robiony jest taras widokowy, skrzydło zachodnie i wschodnie właśnie szykowane są do modernizacji

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy