Niedziela, 14 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Minikoncerty na fortepianie z betonu i stali. Zagrać może każdy

Data publikacji: 23 czerwca 2022 r. 21:40
Ostatnia aktualizacja: 24 czerwca 2022 r. 08:03
Minikoncerty na fortepianie z betonu i stali. Zagrać może każdy
Fot. Monika GAPIŃSKA  

W ogrodzie szczecińskiej Willi Lentza od czwartku (23 czerwca) odbywają się minikoncerty na wyjątkowym fortepianie zbudowanym z - uwaga, uwaga! - betonu i stali. Jako pierwszy zagrał na instrumencie Szymon Grygier, uczeń szkoły muzycznej.

W ogrodowej przestrzeni instrument będzie stał do 4 lipca. Uwaga! Kto ma ochotę zaprezentować swoje umiejętności muzyczne i zagrać na tym fortepianie, może się jeszcze zgłosić.

Pierwszym artystą, który miał okazję sprawdzić, jak się gra na fortepianie z betonu, do tego ważącym ponad ćwierć tony, był wspomniany Szymon, uczeń szóstej klasy szczecińskiej Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego. W czwartkowe popołudnie na widowni kibicowali mu rodzice, siostra oraz nauczycielka chłopca, pianistka Ryszarda Sajewicz - Palczewska, a także spore grono wycieczkowiczów, którzy właśnie przyszli zwiedzać rezydencję. Uzdolniony chłopiec zagrał utwór Grzegorza Miśkiewicza pt. "Cudowna baśń", a za swoją interpretację zebrał duże brawa i został poproszony o bis.

Ciągle trwają zapisy na minikoncerty, podczas których każdy może wystąpić, zaprosić własną publiczność i zagrać dla niej w pięknym ogrodzie. Przy zgłoszeniu udziału, pod adresem: sekretariat@willa-lentza.pl, należy napisać jaki planuje się zaprezentować repertuar. Mile widziane są duety, bowiem istnieje możliwość gry na cztery ręce.

(MON)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Pomysł
2022-06-24 07:50:05
Świetny pomysł, oby instrument nie zniknął z naszego otoczenia. Zastanawia mnie tylko jego masa opisana jako "ponad ćwierć tony". Moje pianino waży tyle właśnie.
Dziwne
2022-06-23 23:37:11
Gdzie będzie stał po 4 lipca i po co są te zapisy?
Foksik
2022-06-23 23:07:24
No niestety napis na fortepianie wprowadza w błąd "pierwszy na świecie fortepian zewnętrzny" niestety na świecie jest pełno fortepianów stojących w parkach. A najbliższy stoi w Polsce : w Kijowie w parku zdrojowy m.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA