Niedziela 24 października 2021r. 
REKLAMA

Miejskie migreny. Wystawa w nowej galerii

Data publikacji: 2021-09-17 12:18
Ostatnia aktualizacja: 2021-09-17 12:18
Miejskie migreny. Wystawa w nowej galerii
Krzysztof Soroka: Trasy, 70x70 cm, gwasz na płótnie, 2018, Fot. Galeria Goldenmark  

W nowej, szczecińskiej Galerii Goldenmark (przy placu Żołnierza Polskiego) w piątek (17 września) o godzinie 18 zostanie otwarta wystawa obrazów młodego twórcy ze Szczecina, Krzysztofa Soroki pt. „Miejskie migreny”. Potem ekspozycja będzie czynna do 31 października.

Krzysztof Soroka to artysta wykorzystujący w swojej twórczości różne media, od malarstwa poprzez grafiki i animacje. Jest także twórcą wideoklipów i mini gier komputerowych. Ukończył studia w Akademii im. Willema de Kooninga w Rotterdamie.
Głównym przedmiotem fascynacji obecnym w twórczości artysty jest codzienne funkcjonowanie we współczesnym zurbanizowanym, przesyconym mediami i nowoczesnymi technologiami świecie.

"Wrażliwość artysty pozwala mu na przefiltrowanie i przetworzenie na swój bardzo osobisty sposób tego, co jest mu najbliższe: potocznej codzienności otoczenia. Na nasze szczęści nie jest to żadna egzotyczna czy ezoteryczna dziedzina, lecz świat bliski większości współczesnych ludzi. Samochody, ulice, massmedia, jedzenie – te tematy budują świat jego obrazów. Jest to też codzienny, pozornie przeźroczysty habitat mieszkańca miasta. Zanurzeni w powszednią obecność przechodzimy bezrefleksyjnie nad jego złożonością i totalnością w kształtowaniu zachowań, traktując zupełnie neutralnie i naturalnie, jak powietrze czy trawę" - informują organizatorzy.

Skąd tytuł wystawy „Miejskie migreny”?

- Myślę, że moje własne doświadczenia wynikające z przeżywania migren wpływają na to co sam robię. Bawię się zjawiskami optycznymi, wyostrzoną wrażliwością. Lubię mocne formy, kolory, kontrasty. Dążę do prostego konceptu, jasnej komunikacji z widzem. Interesuje mnie pokazywanie energii, ludzi i obiektów - informuje malarz.

(MON)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Miejskie amoki
2021-09-18 10:47:56
są wystawiane na pl. Solidarności i Adamowicza.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ