Sobota, 10 czerwca 2023 r. 
12 szczecin
REKLAMA

Międzypokoleniowe warsztaty wielkanocne w "Słowianinie" [GALERIA]

Data publikacji: 23 marca 2023 r. 21:55
Ostatnia aktualizacja: 24 marca 2023 r. 10:43
Międzypokoleniowe warsztaty wielkanocne w "Słowianinie"
Podczas warsztatów w "Słowianinie" uczniowie wraz z seniorkami przygotowywali wielkanocne pisanki. Fot. Agata Jankowska  

Takie spotkania stają się już tradycją w szczecińskim Domu Kultury "Słowianin". W tymczasowej siedzibie przy ulicy Kolumba 88/89 odbyły się międzypokoleniowe warsztaty poprowadzone przez panie z sekcji rękodzielniczej "Nitka" dla uczniów klasy trzeciej ze Szkoły Podstawowej nr 61. 

Dzieci wraz z seniorkami przygotowywały kolorowe pisanki i palmy. Wszystko po to, aby najmłodsi poznali tradycje wielkanocne.

- Młodzi przychodzi tutaj, do Słowianina od lat, żeby ta tradycja nie zginęła - mówi pani Scholastyka Onifaciuk z grupy "Nitka". - Przychodzą chętnie i chcielibyśmy ten zwyczaj podtrzymać. 

Podczas czwartkowych warsztatów motywem głównym wspólnych prac były pisanki. 

- Jajko to życie - dodaje pani Scholastyka. - Dzieci powinny też wiedzieć, że tradycją jest święcenie jajek przed wielkanocnym śniadaniem. 

Seniorka jest pełna podziwu dla talentu i zapału uczniów.

- Każdy z nich ma swoją wyobraźnię - mówi. 

Warto dodać, że dzieci na rozpoczęcie spotkania przygotowały krótki koncert - zagrały na flażoletach dla pań z "Nitki". Było to drugie takie wydarzenie, w którym udział wzięli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 61. Pierwsze - w ubiegłym roku. 

- Dzieciom się bardzo podoba, panie bardzo fajnie zajmują im czas - chwali wychowawczyni klasy 3 D, Dorota Rozwadowska. 

Uczestnicy podkreślają, że takie okazje pozwalają na lepsze poznanie siebie i naukę nowych rzeczy. Uczniowie mieli możliwość wykorzystania różnych technik ozdabiania styropianowych jajek, dzięki czemu każda z wykonanych pisanek miała niepowtarzalny charakter. W trakcie spotkania nie zabrakło wspólnych rozmów i słodkiego poczęstunku.

Spotkanie koordynowała Inga Kurek-Baranowska, kierownik zespołu ds. upowszechniania kultury w DK Słowianin. Organizatorzy zapraszają również na cykliczne Inspirujące Wtorki Seniora, które zaczynają się o godzinie 12 (wstęp wolny). Najbliższe spotkania poświęcone będą takim tematom, jak: "Jan Kiepura - najbardziej pracowity polski śpiewak" (28 marca) czy prawu spadkowemu i konsumenckiemu w trakcie porad prawnych, które poprowadzi mgr prawa Małgorzata Fułczyńska - Ostapowicz (4 kwietnia). ©℗

(aj)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA