Piątek, 12 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Międzynarodowe Spotkania Chóralne w Szczecinie

Data publikacji: 14 czerwca 2024 r. 15:32
Ostatnia aktualizacja: 14 czerwca 2024 r. 15:32
Międzynarodowe Spotkania Chóralne w Szczecinie
 

Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza na Międzynarodowe Spotkania Chóralne „Stetinum Cantat”, które zakończą się w niedzielę o 12.00 koncertem finałowym wszystkich chórów wraz z solistami i orkiestrą Opery na Zamku. Zabrzmi i muzyka klasyczna, i przeboje muzyki rozrywkowej. Wstęp na festiwal jest wolny, na koncert finałowy należy pobrać wcześniej bezpłatne wejściówki.

Międzynarodowe Spotkania Chóralne „Stetinum Cantat” to festiwal chórów amatorskich przede wszystkim z Polski i Niemiec zorganizowany przez Operę na Zamku we współpracy z teatrami Vorpommersche Landesbühne Anklam oraz Uckermärkische Bühnen Schwedt.

Repertuar przygotowany przez chóry jest zróżnicowany. Obok utworów współczesnych kompozytorów muzyki chóralnej, pojawią się ludowe piosenki oraz przeboje muzyki rozrywkowej, m.in. „Bohemian Rapsody” zespołu Queen, „Hallelujah Leonarda Cohena”, „Money, money” grupy ABBA, czy „Zacznij od Bacha” Zbigniewa Wodeckiego.

Finał festiwalu odbędzie się na scenie głównej Opery na Zamku w niedzielę o godz. 12.00. Chóry wraz z solistami i orkiestrą Opery na Zamku wykonają wspólnie IX Symfonię Ludwiga van Beethovena, której 200. rocznica prawykonania przypada w 2024 r.

Dystrybucja bezpłatnych biletów na koncert finałowy będzie prowadzona w kasie Opery na Zamku w Szczecinie do soboty w godz. 14.00-18.00. Jedna osoba ma prawo pobrać z kasy maksymalnie 2 bilety na koncert.

W piątek i w sobotę koncerty odbywają się o g. 18. 

(as)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA