wtorek, 22 września 2020.
Strona główna > Kultura > (Międzynarodowe) Narodowe Czytanie „Przedwiośnia”

(Międzynarodowe) Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” [GALERIA, FILM]

(Międzynarodowe) Narodowe Czytanie „Przedwiośnia”
Data publikacji: 2018-09-08 17:45
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 02:51
Wywietleń: 1763 350094

W sobotę w szczecińskiej Akademii Sztuki podczas festiwalu teatralnego Pro Contra odbyło się „Międzynarodowe Narodowe Czytanie”. Akcja była związana z ogólnopolską kampanią Narodowego Czytania, która jest objęta patronatem honorowym pary prezydenckiej – Andrzeja Dudy i Agaty Kornhauser-Dudy. W tym roku wybrana lektura to „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego.

Strefa Kultury Studenckiej Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Teatr Nie Ma zorganizowali nietypowe czytanie tej powieści. Fragmenty zaprezentowali w języku polskim na przemian artyści z Polski i z zagranicy, biorący udział w festiwalu teatralnym Pro Contra. Widowni bardzo się podobało.

 

Tekst, film i fot. PaS

(Międzynarodowe) Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” (Międzynarodowe) Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” (Międzynarodowe) Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” (Międzynarodowe) Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” (Międzynarodowe) Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” (Międzynarodowe) Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” (Międzynarodowe) Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” (Międzynarodowe) Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” (Międzynarodowe) Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” (Międzynarodowe) Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” (Międzynarodowe) Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” (Międzynarodowe) Narodowe Czytanie „Przedwiośnia”

Komentarze

ewyk
No to poczytali sobie i... co dalej? Co z tego wynika?
2018-09-11 09:57:24
ktosik
glownie tak, ale chyba nie byloby prosto zeby obcokrajowcow bylo wiecej niz Polakow... moim zdaniem fajnie ze dowiedzieli sie o takiej akcji w Polsce.
2018-09-10 12:59:17
Czytelnik Łukasz
Czytali głównie nasi, obcokrajowcy siedzieli jak na tureckim kazaniu i nudzili się jak mopsy. Pewno nawet nie wiedzieli, co usiłowali przeczytać. Nie najlepszy pomysł.
2018-09-08 20:03:00

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
24
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie