piątek, 04 grudnia 2020r.

Między kobietami i regałem

Data publikacji: 2018-06-28 09:44
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 02:50
Między kobietami i regałem
 

Stowarzyszenie Progressum zaprasza w czwartek 28 czerwca do Starej Rzeźni w Szczecinie na drugie polsko-niemieckie spotkanie „Między kobietami”. Będzie ono połączone z odsłonięciem regału z literaturą autorstwa pisarek z pogranicza. W planach jest też panel dyskusyjny oraz prezentacje artystyczne. Wstęp wolny.

Celem spotkania „Między kobietami” jest przełamywanie barier kulturowych pomiędzy Polską i Niemcami. Podobnie jak kilka tygodni temu, poruszone zostaną aktualne tematy, które dotyczą wszystkich pań.

- Zaplanowaliśmy panel dyskusyjny z aktywnymi społecznie kobietami między Szczecinem i Berlinem – mówi Monika Dyker - Woźniak, prezes Stowarzyszenia Progressum. - Podczas rozmów poruszymy tematy o kobietach w literaturze, wzorcach, byciu kobietą w obecnych czasach.  

Podczas wydarzenia odbędzie się również oficjalne otwarcie w Kubryku Literackim Starej Rzeźni pierwszego pomiędzy Szczecinem i Berlinem regału z literaturą dla kobiet autorstwa polskich i niemieckich pisarek. Będzie też można wysłuchać poezji Alicji Klingerman z Klubu Seniora przy Stowarzyszeniu Skolwin i My.

Początek o godzinie 18. Wstęp wolny.

(g)

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ