wtorek, 19 czerwca 2018.
Strona główna > Kultura > McFerrin w filharmonii!

McFerrin w filharmonii!

McFerrin w filharmonii!
Data publikacji: 2016-04-05 18:38
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:58
Wywietleń: 302 127067

Laureat dziesięciu nagród Grammy, jazzman o niesamowitym głosie, autor nieśmiertelnego przeboju „Don't Worry, Be Happy" - Bobby McFerrin zaśpiewa w Szczecinie! Koncert obędzie się w filharmonii, na zakończenie organizowanego przez tę instytucję cyklu Espressivo.

McFerrin urodził się w 1950 w Nowym Jorku. To jedna z najważniejszych postaci światowego jazzu, wokalista i beat-boxer, śpiewający zarówno a capella czy z małym akompaniamentem, jak i z dużymi zespołami. Współpracował z innymi wybitnymi muzykami, m.in. z Herbiem Hancockiem czy Chickiem Coreą. 

Światową sławę przyniósł McFerrinowi przebój „Don't Worry, Be Happy" z 1988 roku. W szalonym teledysku do piosenki udział wzięli amerykańscy aktorzy Bill Irwin i Robin Williams, a sam utwór trafił na pierwsze miejsce listy przebojów Billboardu. W 1989 roku, podczas rozdania nagród Grammy, nagranie uznano za najlepszą piosenkę roku.

 W Szczecinie, Bobby McFerrin wystąpi 30 czerwca. Jego koncert będzie jednym z akordów kończących edycję cyklu Espressivo, prezentującego unikatowe zjawiska sceny jazzowej.

- Wsłuchaliśmy się w życzenia jazzfanów, którzy nas odwiedzają – mówi Dorota Serwa, dyrektor filharmonii. – Okazało się, że na zakończenie cyklu chcieliby zobaczyć gwiazdę, która jest szeroko rozpoznawalna. Stąd pomysł na zaproszenie Bobby’ego McFerrina, cudownego, utalentowanego wokalisty.

Koncert McFerrina będzie jednym z trzech autorskich wydarzeń, zaplanowanych przez filharmonię na koniec cyklu Espressivo. Po nim odbędą się kolejne dwa występy, ale nazwisk ich gwiazd dyrekcja instytucji jeszcze nie ujawnia.

Fani amerykańskiego jazzmana od 13 kwietnia mogą już kupować bilety na jego koncert. Dostępne będą w kasach filharmonii (od godz. 13) oraz na internetowej stronie instytucji (www.filharmonia.szczecin.pl). Ich koszt to 120 i 160 złotych. ©℗

(kas)

Na zdjęciu: Bobby McFerrin, legenda amerykańskiego jazzu, wystąpi w szczecińskiej filharmonii 30 czerwca

Komentarze

Robert
Te darmowe zaproszenia są plagą tego typu koncertów. Nigdy nie wiadomo jaki oddźwięk takie wydarzenie faktycznie wywołuje gdyż sala jest wypełniona w znacznym stopniu melomanami darmowego zaproszenia. Ale chyba instytucja publiczna nie jest się w stanie od tego uwolnić. Może tu tylko zadziałać poczucie taktu i skromność tzw. ViPów. A swoją drogą jazz i jemu pokrewne działania muzyczne są najwyraźniej wyjątkowo bliskie aktualnej dyrekcji Filharmonii w Szczecinie. Może kiedyś miłośnicy muzyki tradycyjnie związanej z filharmonią będą mieli tyle samo szczęścia i powodów do radości co fani jazzu?
2016-04-06 10:51:52
Koncert
Najlepiej by było, gdyby na koncert poszli prawdziwi wielbiciele twórczości McFerrin'a, a nie miejska elyta z darmowymi zaproszeniami, która i tak będzie tylko czekać na "Don't worry, be happy", choć artysta ma tego utworu po dziurki w nosie)...
2016-04-06 07:32:51

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Finalistki Gryfii na plenerze literackim
Plener literacki wystartował
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy