Czwartek 21 października 2021r. 
REKLAMA

Mały wir na środku oceanu. Interesująca wystawa w filharmonii

Data publikacji: 2021-09-23 16:56
Ostatnia aktualizacja: 2021-09-23 17:12
Mały wir na środku oceanu. Interesująca wystawa w filharmonii
Oto praca Patrycji Orzechowskiej  

"Mały wir na środku oceanu" to tytuł wystawy, która zostanie otwarta w czwartek (23 września) o godz. 20 w Galerii Poziom 4 szczecińskiej filharmonii, w ramach festiwalu MUSIC.DESIGN.FORM. Potem ekspozycja będzie czynna do 19 listopada.

W tym roku hasłem przewodnim wspomnianego festiwalu jest minimalizm. Na wystawie zostaną zaprezentowane zatem prace Bogny Burskiej, Rafała Jakubowicza, Jespera Justa, Magdy Malinowskiej, Patrycji Orzechowskiej, Kristiana Skylstada, Andrzeja Wasilewskiego.

- Tytuł wystawy został zaczerpnięty z kompozycji minimalistycznej Composition 1960 No. 15 (9:05 AM, 25 December) La Monte Younga – jednego z legendarnych dzieł, które powstały jako idea, realizująca się w wyobraźni autora i odbiorcy. Oczywiście samo powstanie „małego wiru na środku oceanu” wydarza się, choć zazwyczaj bez ludzkiego udziału, co podkreśla jego poetycką i efemeryczną wymowę, wskazując też na aspekt nieobecności i znikania człowieka - opowiada kurator wystawy, Stanisław Ruksza.

Jak mówi kurator (który jest dyrektorem szczecińskiej Trafostacji Sztuki, będącej współorganizatorem ekspozycji), na wystawie zaprezentowane zostaną prace, które na pierwszy rzut oka mogą się wydawać dalekie od minimalizmu, bądź odnoszące się krytycznie do komercyjnego nadużywania tej estetyki.

- Punktem „organizującym” jest sześć prac artystek/artystów – sześć rozdziałów wystawy – pokazujących leksykalnie kilka „zasad” regulujących „gramatykę” dzieł, bądź wyrosłych na bazie minimal-artu.

 (MON)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ