Środa 01 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Maestro Stabrawa i szczecińska orkiestra. Można wygrać zaproszenie!

Data publikacji: 2021-10-22 06:46
Ostatnia aktualizacja: 2021-10-22 08:39
Maestro Stabrawa i szczecińska orkiestra. Można wygrać zaproszenie!
Fot. archiwum Baltic Neopolis Orchestr  

W sobotę (23 października) na melomanów czeka kolejne wydarzenie z cyklu "Wielcy Koncertmistrzowie!". "Concerto Notturno" – to tytuł jesiennego koncertu formacji Baltic Neopolis Orchestra w szczecińskiej Trafostacji Sztuki. Podczas wieczoru w roli koncertmistrza i solisty wystąpi skrzypek, maestro Daniel Stabrawa, artysta światowej sławy, związany z Filharmonią Berlińską (stanowisko koncertmistrza nadał mu sam Herbert von Karajan!). Początek występu o godz. 19.30.

Baltic Neopolis Orchestra od długiego czasu pielęgnuje więź z twórczością Mikołaja Piotra Góreckiego, czego dowodem jest niedawno skomponowany dla orkiestry utwór „Druga przestrzeń”, prezentowany pod koniec lipca tego roku w Szczecinie, a kontynuacją tej wielkiej sympatii będzie wykonanie przez formację utworu "Concerto Notturno" na skrzypce i orkiestrę smyczkową, co w dosłownym rozumieniu znaczy – Koncert Nocny. Pozostałą część programu wieczoru maestro Stabrawa ułożył, jak informują organizatorzy, "z niezwykłą starannością, proponując ekspozycję twórczości wyłącznie polskich kompozytorów, co jest niebywałą okazją do bliższego poznania naszej rodzimej kultury muzycznej".

Melomani usłyszą zatem „Trzy utwory w dawnym stylu” Henryka Mikołaja Góreckiego, które są dziełami archaizującymi, nawiązującymi do kultury polskiej muzyki dawnej, wykorzystując jednocześnie  odkrycia brzmieniowo - techniczne muzyki współczesnej, co tworzy niezwykle ciekawą kompilację dwóch, jakże odległych od siebie epok. Pojawia się tam m. in. cytat z XVI-wiecznej pieśni opisującej wesele króla Zygmunta Augusta oraz Suitę na orkiestrę smyczkową Michała Spisaka, dzieło niezwykle dynamiczne i porywające.

Uwaga! Dla naszych Czytelników mamy jedno podwójne zaproszenie na koncert. Aby wziąć udział w konkursie, należy wysłać SMS na numer 72601 z hasłem: kurier.koncert. Na SMS-y czekamy tylko 22 października br. Zaproszenie otrzyma pierwsza osoba, która najszybciej przyśle SMS-a tuż po godz. 12. Koszt SMS-a – 2,46 zł z VAT.

(MON)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA