Niedziela 02 października 2022r. 
REKLAMA

Litewski „Woods” wygrał Ekofilm!

Data publikacji: 2016-05-20 22:35
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 02:40
Litewski „Woods” wygrał Ekofilm!
 

„Woods” w reżyserii litewskiego twórcy Ignasa Meilunasa zdobył Grand Prix Międzynarodowego Konkursu Filmowego organizowanego w ramach festiwalu Ekofilm w Nowogardzie.

XIV Ogólnopolski i X Międzynarodowy Festiwal Filmów Ekologicznych im. Macieja Łukowskiego „Ekofilm” zakończył się w piątek (20 maja) uroczystą galą w Nowogardzkim Domu Kultury.

W tym roku do konkursu zgłoszono ponad 1900 filmów z całego świata m.in. z Polski, Szwecji, Kolumbii, Brazylii, Litwy, Czech, Australii, Wielkiej Brytanii, Meksyku, USA, Turcji, Chorwacji. Po selekcji zakwalifikowano 65 filmów. Główną nagrodę zdobył litewski reżyser Ignas Meilunas za film „Woods”. Twórca otrzymał także bon o wartości 6000 zł . II miejsce zajął w konkursie „Choice” w reżyserii Macieja Puczyńskiego, a III nagroda przypadła w udziale filmowi „Łowcy miodu. Na ratunek pszczołom” w reżyserii Krystiana Matyska. Twórcy tego ostatniego filmu przyznano również wyróżnienie za najlepsze zdjęcia.

Ponadto, jurorzy postanowili wyróżnić filmy „Koniec spania” w reżyserii Ryszarda Ferenca oraz „Ptasi raj” w reżyserii Marty Kądzieli.

Ekofilm organizowany jest od 1989 roku. Festiwal odbywa się co dwa lata. To jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w Nowogardzie.

(reg)

Fot. NDK

Na fot. Nagrodzeni w konkursie filmowym z organizatorami i sponsorami

W galerii:

fot. 1 Jurorzy konkursu filmowego. 
fot. 2 Wręczenie nagród Nadleśnictwa Nowogard.
fot. 3. Zdobywcy III miejsca Krystianowi Matyskowi bon o wartości 2000 zł wręczył Wojciech Jachim - przedstawiciel Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów EcoGenerator ze Szczecina.
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA