czwartek, 24 maja 2018.
Strona główna > Kultura > Litewski „Woods” wygrał Ekofilm!

Litewski „Woods” wygrał Ekofilm!

Litewski „Woods” wygrał Ekofilm!
Data publikacji: 2016-05-20 22:35
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:55
Wywietleń: 425 134667

„Woods” w reżyserii litewskiego twórcy Ignasa Meilunasa zdobył Grand Prix Międzynarodowego Konkursu Filmowego organizowanego w ramach festiwalu Ekofilm w Nowogardzie.

XIV Ogólnopolski i X Międzynarodowy Festiwal Filmów Ekologicznych im. Macieja Łukowskiego „Ekofilm” zakończył się w piątek (20 maja) uroczystą galą w Nowogardzkim Domu Kultury.

W tym roku do konkursu zgłoszono ponad 1900 filmów z całego świata m.in. z Polski, Szwecji, Kolumbii, Brazylii, Litwy, Czech, Australii, Wielkiej Brytanii, Meksyku, USA, Turcji, Chorwacji. Po selekcji zakwalifikowano 65 filmów. Główną nagrodę zdobył litewski reżyser Ignas Meilunas za film „Woods”. Twórca otrzymał także bon o wartości 6000 zł . II miejsce zajął w konkursie „Choice” w reżyserii Macieja Puczyńskiego, a III nagroda przypadła w udziale filmowi „Łowcy miodu. Na ratunek pszczołom” w reżyserii Krystiana Matyska. Twórcy tego ostatniego filmu przyznano również wyróżnienie za najlepsze zdjęcia.

Ponadto, jurorzy postanowili wyróżnić filmy „Koniec spania” w reżyserii Ryszarda Ferenca oraz „Ptasi raj” w reżyserii Marty Kądzieli.

Ekofilm organizowany jest od 1989 roku. Festiwal odbywa się co dwa lata. To jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w Nowogardzie.

(reg)

Fot. NDK

Na fot. Nagrodzeni w konkursie filmowym z organizatorami i sponsorami

W galerii:

fot. 1 Jurorzy konkursu filmowego. 
fot. 2 Wręczenie nagród Nadleśnictwa Nowogard.
fot. 3. Zdobywcy III miejsca Krystianowi Matyskowi bon o wartości 2000 zł wręczył Wojciech Jachim - przedstawiciel Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów EcoGenerator ze Szczecina.
Litewski „Woods” wygrał Ekofilm! Litewski „Woods” wygrał Ekofilm! Litewski „Woods” wygrał Ekofilm! Litewski „Woods” wygrał Ekofilm!

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”