Piątek, 14 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Laboratorium Anny Frajlich

Data publikacji: 15 marca 2018 r. 09:05
Ostatnia aktualizacja: 08 listopada 2018 r. 02:48
Laboratorium Anny Frajlich
 

W czwartek (15 marca) o g. 18 w Domu Kultury 13 Muz przy pl. Żołnierza Polskiego 2 w Szczecinie rozpocznie się promocja wznowionych tomów poetyckich "Indian Summer/Który las" oraz zbioru opowiadań "Laboratorium" Anny Frajlich. Poprowadzi ją Jarosław Błahy. Będzie to kolejne wydarzenie z cyklu CZWARTKI LITERACKIE 13 MUZ/SZCZECIŃSKI PRZEGLĄD LITERACKI „FORMA”.

O "Laboratorium" Artur Daniel Liskowacki napisał tak: "Opowiadania Anny Frajlich to zapis codzienności w jej najpowszedniejszym wymiarze – notatki z życia, bardzo osobiste, lecz oszczędne w formie, lapidarne w odsłanianiu emocji. To dziennik podróży przez świat tak prywatny, że Nowy Jork, Lwów i Szczecin są w nim tuż obok siebie, i tak uniwersalny, że miłość, dom, rodzina i praca, utrata i tęsknota, znajdują dla siebie prawdziwe imiona i rzeczywiste historie. To pisana jakby przy okazji, na marginesie – doświadczeń życiowych i poetyckich – intymna kronika wydarzeń, a zarazem wnikliwe, laboratoryjne studium czasu utraconego, ale i odzyskiwanego. Bo te miniatury to nie tylko nauka pożegnań, to przede wszystkim sztuka powrotów".

Anna Frajlich to poetka, prozaiczka, literaturoznawczyni, doktor slawistyki (New York University). W 1969 r. wyemigrowała z Polski. Mieszka w Nowym Jorku. W latach 1982-2015 wykładała język polski oraz polską literaturę na Uniwersytecie Columbia w Nowym Jorku. Laureatka m.in. Nagrody Fundacji Kościelskich (1980).

(as)

Fot. Robert Stachnik

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA