Środa, 21 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Kulturalne rodziny skaczą sobie do gardła

Data publikacji: 09 lutego 2024 r. 12:20
Ostatnia aktualizacja: 09 lutego 2024 r. 16:29
Kulturalne rodziny skaczą sobie do gardła
„Bóg mordu” – scena ze spektaklu. Fot. Bałtycki Teatr Dramatyczny  

„Bóg mordu”, czyli spektakl Yasminy Rezy, z którego Roman Polański zrobił znany film – to propozycja Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu. Start: piątek, g. 19. Mamy bilety dla naszych Czytelników!

Za francuski komediodramat wziął się Bałtycki Teatr Dramatyczny. „Bóg mordu” opowiada historię spotkania dwóch małżeństw, które szukają porozumienia w sprawie bójki swoich synów. Kulturalna z początku rozmowa przekształca się z biegiem czasu w otwarty konflikt. Sztuka jest refleksją na temat stosunków międzyludzkich: tego czym jest „ucywilizowanie człowieka” i jak szybko potrafią opaść maski nakładane nam przez kulturę. Spektakl po raz pierwszy wystawiony był w 2006 roku w Zurichu. W międzyczasie na jego kanwie powstała filmowa wersja autorstwa Romana Polańskiego pt. „Rzeź”.

W listopadzie 2023 r. odbyła się premiera sztuki w wykonaniu Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w reżyserii Magdy Skiby. To ją właśnie, brawurowo odgrywaną przez Bernadettę Bursztę, Adriannę Jendroszek, Karola Czarnowicza i Jacka Zdrojewskiego, będzie można zobaczyć w lutym na scenie GOKSiR.

(as)

Dla naszych Czytelników mamy 1 podwójne zaproszenie. Aby wziąć udział w konkursie, należy wysłać SMS na numer 7248 z hasłem: kurier.przeclaw. Na SMS-y czekamy tylko dzisiaj (09.02). Zaproszenie otrzyma osoba, która najszybciej przyślą SMS-a tuż po godz. 13.00. Koszt SMS-a – 2,46 zł z VAT.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

To tak
2024-02-09 16:11:44
jak w mojej rodzinie . Pół godziny jeszcze jako tako , a potem Waterloo ! Spoko jest . Dentysta i lekarz na pokładzie .Prawnik też, ale mu nic nie powierzamy , bo zawsze kręci zamiast do brzegu . Księdza mieliśmy , ale go zamknęli , nawet nie wiemy za co ?!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA