niedziela, 24 marca 2019.
Strona główna > Kultura > Kuchnia pełna dźwięków w Operze na Zamku

Kuchnia pełna dźwięków w Operze na Zamku [GALERIA]

Kuchnia pełna dźwięków w Operze na Zamku
Data publikacji: 2018-07-12 20:53
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 02:50
Wywietleń: 984 338107

Artyści Opery na Zamku przygotowują się do spektaklu muzycznego "Tajemnice kuchni mistrza Rossiniego". Już w sobotę zagrają w Amfiteatrze imienia Marka Grechuty w Świnoujściu.

Wydarzenie jest drugą częścią - obok benefisu Wielkiego Turnieju Tenorów - Letniego Festiwalu Operowego, który w tym roku ma swój debiut.

Tajemnice kuchni mistrza Rossiniego to dowcipny spektakl ze znanymi ariami operowymi oraz operetkowymi szlagierami. Jak zapewniają organizatorzy, to "lekka, czarująca wakacyjna restauracja, w której można do syta najeść się pięknych dźwięków".

- Mistrz Rossini w tym spektaklu przedstawiony jest jako postać, która gdzieś tam jest już zmęczona tą muzyką - powiedział "Kurierowi" Tomasz Rak, odtwórca roli mistrza. - Postanawia on zmienić fach i dopasować się w ten sposób do nowej sytuacji poprzez właśnie gotowanie. Oczywiście pojawia się u niego tęsknota za muzyką, ale praca w kuchni świetnie mu wychodzi.

Na nasze pytanie, czy polubiłby taką osobowość jak Rossini, Tomasz Rak odpowiedział: - Ma odpowiedzi na wszystkie nurtujące pytania, więc myślę, że polubiłbym go. Na pewno rozwiązałby parę moich problemów.

Scenariusz "Tajemnic kuchni mistrza Rossiniego" przygotowała Natalia Babińska, która odpowiada również za reżyserię. Tomasz Rak wcieli się główną postać - Rossiniego. Spektakl dopełni Orkiestra Opery na Zamku, którą poprowadzi dyrygent Jerzy Wołosiuk.

- Przy tym spektaklu współpraca z aktorami jest bardzo ciekawa. Inspirujemy się nawzajem, cały czas pracujemy twórczo - mówiła Natalia Babińska. - Nie ma czegoś takiego, że osiągnęliśmy jakiś efekt i tego się trzymamy. Szukamy cały czas nowych pomysłów i je pogłębiamy. Dążymy do najwyższej jakości i cieszę się, że soliści są chętni i na to przygotowani.

W czwartek zespół miał "całościową" próbę przed wyjazdem.

Opera na Zamku zaprasza w sobotę do Amfiteatru imienia Marka Grechuty w Świnoujściu. Natomiast dwa dni później - w poniedziałek 16 bm. - spektakl odbędzie się na plaży przy Kamiennym Szańcu w Kołobrzegu. Wstęp na obydwa wydarzenia jest bezpłatny.

Jak informują organizatorzy na koncert w Świnoujściu obowiązują wejściówki dostępne w kasach MDK, Amfiteatru, Muszli koncertowej oraz w Galerii Art.

(KaNa)

Na zdjęciach: tajemnice kuchni mistrza Rossiniego to dowcipny spektakl ze znanymi ariami operowymi oraz operetkowymi szlagierami.

Fot. Dariusz GORAJSKI

Kuchnia pełna dźwięków w Operze na Zamku Kuchnia pełna dźwięków w Operze na Zamku Kuchnia pełna dźwięków w Operze na Zamku Kuchnia pełna dźwięków w Operze na Zamku Kuchnia pełna dźwięków w Operze na Zamku Kuchnia pełna dźwięków w Operze na Zamku Kuchnia pełna dźwięków w Operze na Zamku Kuchnia pełna dźwięków w Operze na Zamku Kuchnia pełna dźwięków w Operze na Zamku Kuchnia pełna dźwięków w Operze na Zamku Kuchnia pełna dźwięków w Operze na Zamku Kuchnia pełna dźwięków w Operze na Zamku Kuchnia pełna dźwięków w Operze na Zamku Kuchnia pełna dźwięków w Operze na Zamku Kuchnia pełna dźwięków w Operze na Zamku Kuchnia pełna dźwięków w Operze na Zamku Kuchnia pełna dźwięków w Operze na Zamku Kuchnia pełna dźwięków w Operze na Zamku Kuchnia pełna dźwięków w Operze na Zamku

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Marzanna utopiona
Parowozem do Polic
Wystawa Makiet Kolejowych
Poprzedni Następny

Nekrologi

Sonda

Jak często masz problem ze znalezieniem miejsca do parkowania w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy