środa, 20 listopada 2019.
Strona główna > Kultura > Kuchnia kobiet w Teatrze Małym

Kuchnia kobiet w Teatrze Małym

Kuchnia kobiet w Teatrze Małym
Data publikacji: 2019-01-11 07:33
Ostatnia aktualizacja: 2019-01-11 10:25
Wywietleń: 1137 370895

Kulinarny wieczór w szczecińskim Teatrze Małym w piątek (11 stycznia) o godz. 18 wypełnią potrawy kuchni Wschodu, pełne przypraw, zapachów i egzotycznych połączeń smaków. Wszystko to podczas spotkania pn. „Kuchnia kobiet", związanego ze spektaklem granym na scenie Teatru Współczesnego - „Malala. Dziewczyna z kulą w głowie”.

- W Pakistanie, z którego pochodzi bohaterka najnowszego spektaklu Teatru Współczesnego, kuchnia jest miejscem gwarnym, pełnym życia. Przypomina tłoczny warsztat tkacki, przez który przepływają ludzie, idee i rozmowy - mówi Ewa Madruj z TW. - Kuchnia jest też enklawą kobiecej wolności, dzielenia się i spotkania. Rozmawiając o jednej z najpiękniejszych postaci naszej współczesności, Malali Yousafzai, sięgniemy za kulisy miejsc, w których spotykają się i integrują kobiety.

Gościem specjalnym wieczoru będzie Hanka Podraza - autorka kostiumów do „Malali…”, absolwentka iranistyki i podróżniczka po krajach Bliskiego Wschodu. Spotkanie poprowadzą: specjalistka od literatury - Kamila Paradowska oraz szef kuchni Grzegorz Wocial. Niejako na deser, po spektaklu granym tego wieczoru, uczestników wieczoru odwiedzą aktorzy grający w przedstawieniu „Malala. Dziewczyna z kulą w głowie”.

Bilety na wieczór, w cenie 25 zł, można nabyć w Teatrze Małym.

(MON)

Fot. Piotr Nykowski

Na zdjęciu: Rozmawiając o jednej z najpiękniejszych postaci naszej współczesności, Malali Yousafzai, bohaterce spektaklu „Malala. Dziewczyna z kulą w głowie”, uczestnicy piątkowego wieczoru w Teatrze Małym wezmą udział w kulinarnej podróży do kuchni Wschodu.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
7
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Z wielką flagą przez Szczecin

Nekrologi

Sonda

Czy ścieżki wydeptane przez pieszych na trawnikach, poboczach i skwerach powinny być uwzględniane przez projektantów miejskich przestrzeni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie