Sobota 10 grudnia 2022r. 
REKLAMA

Kryzysy, w których żyjemy

Data publikacji: 2022-10-06 19:37
Ostatnia aktualizacja: 2022-10-06 19:37
Kryzysy, w których żyjemy
 

W piątek o g. 17.00 w Centrum Dialogu "Przełomy", filii Muzuem Narodowego na placu Solidarności w Szczecinie, zostanie otwarta wystawa fotokolaży Cezarego Dubiela pt. „Nasze czasy”. Prace Dubiela nawiązują do kryzysów, z jakimi wszyscy się zmagamy.

Artysta komentuje kryzys klimatyczny, ekonomiczny – wywołany pandemią Covid i wojną w Ukrainie, a także humanitarny oraz społeczny. 

Fotokolaże to symboliczne, surrealistyczne dzieła obrazujące nasze lęki i próby szukania dróg wyjścia z sytuacji beznadziejnych. Część eksponowanych prac powstała wcześniej i była już prezentowana publiczności. Zyskały one uznanie nie tylko widzów, ale też jury międzynarodowych konkursów, w których przyznawano autorowi najwyższe nagrody. Wiele obrazów powstało wyłącznie na potrzeby tej wystawy. 

Ekspozycja będzie dostępna do końca listopada bieżącego roku. Prawdopodobnie stanie się idealną przestrzenią do spotkań i dyskusji wokół niepokojących zjawisk, z którymi przyjdzie nam się mierzyć przez kilka najbliższych lat.

Inicjatywę wspiera Sieć Ziem Zachodnich i Północnych. 

Kuratorem wystawy jest Agnieszka Kuchcińska - Kurcz. Wystawa będzie dostępna do 27 listopada. 

(as)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA