środa, 20 czerwca 2018.
Strona główna > Kultura > Kontrapunkt: jeszcze trzy dni

Kontrapunkt: jeszcze trzy dni

Kontrapunkt: jeszcze trzy dni
Data publikacji: 2017-04-25 16:39
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:59
Wywietleń: 227 245999

Powoli dobiega końca tegoroczny festiwal Kontrapunkt. Jeszcze tylko trzy dni i podczas finałowej gali poznamy zwycięzcę tegorocznego przeglądu. Zanim to jednak nastąpi, publiczność czeka jeszcze sporo atrakcji, ze spektaklami konkursowymi, offowymi i wyjazdem do Berlina.

Środa (26 kwietnia) to już ostatnie dwa spektakle konkursowe. „Każdy dostanie to, w co wierzy" z Teatru Powszechnego w Warszawie, oparty jest na motywach „Mistrza i Małgorzaty" Bułhakowa. Siedemdziesiąt lat po wydarzeniach opisanych w książce, Woland i jego ekipa przyjeżdżają do Warszawy... Interaktywne przedstawienie, w reżyserii Wiktora Rubina, odbędzie się o godz. 16.30 i 20.30 w Trafostacji Sztuki.

„Biała siła, czarna pamięć" z Teatru Dramatycznego z Białegostoku w reżyserii Piotra Ratajczaka, oparta jest na zbiorze reportaży Marcina Kąckiego. Białystok jest w nim przedstawiony niezbyt pozytywnie, jako miasto ksenofobiczne, przyjazne środowiskom skrajnym. Kontrapunktowe bilety na „Białą siłę, czarną pamięć" rozeszły się na pniu. Pokazy o godz. 16.30 i 20.30 w Teatrze Współczesnym.

W czwartek (27 kwietnia) festiwal wyjeżdża do Berlina, by w Deutsches Theatre obejrzeć „Uległość". Spektakl powstał na motywach głośnej Michela Houellebecqa. Akcja toczy się w 2022 roku, we Francji, gdzie wybory prezydenckie wygrywa kandydat Bractwa Muzułmańskiego. Co się stanie z Europą, w której do władzy dochodzi islam?
Uczestników czwartkowego wyjazdu czeka też przystanek w Schloss Brollin. Tam w programie jest widowisko „Rewolucji 17, wspomnienia Aurelii” grupy Grotest Maru.
Ci, którzy zostaną w Szczecinie, mogą wybrać się na dyskusje performatywne w Teatrze Kana (godz. 11), przedstawienie „To Face" Teatru Krzyk z Maszewa w ramach nurtu OFF Kontrapunkt (godz. 17, Teatr Kana), spotkanie z performerem Antonim Karwowskim (godz. 17, Muzeum Narodowe - Muzeum Sztuki Współczesnej) oraz wieczorną dyskusję o teatrze w Akademii Sztuki (godz. 19).

(kas)

Na zdjęciu: „Każdy dostanie to, w co wierzy" to spektakl inspirowany „Mistrzem i Małgorzatą"

Fot. Magda Hueckel

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
22
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Finalistki Gryfii na plenerze literackim
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy