poniedziałek, 24 lutego 2020.
Strona główna > Kultura > Konkurs wokalny w zamku. Śpiewali utwory Mazowsza

Konkurs wokalny w zamku. Śpiewali utwory Mazowsza [GALERIA]

Konkurs wokalny w zamku. Śpiewali utwory Mazowsza
Data publikacji: 2019-10-05 19:56
Ostatnia aktualizacja: 2019-10-07 12:23
Wywietleń: 798 419487

Przesłuchania w regionalnym (pierwszym) etapie I Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Jopka odbyły się w sobotę w Zamku Książąt Pomorskich. Z głosiło się 12 osób z Pomorza Zachodniego.

W przesłuchaniach brali udział z przedstawiciele Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze”.  Każdy uczestnik konkursu musiał przygotować dwa z utworów tej grupy. Wśród nagród są m.in. udział w warsztatach artystycznych oraz w próbie do Koncertu Galowego z udziałem orkiestry, baletu i chóru zespołu „Mazowsze”. Jury w składzie: Dariusz Dyczewski (przewodniczący), Piotr Szulc, Marek Żak oraz Klemens Starybrat i Zdzisław Kordyjalik (przedstawiciele ZPiT Mazowsze) po wysłuchaniu 12 wokalistów w trzech kategoriach wiekowych postanowiło zakwalifikować do drugiego etapu konkursu, który odbędzie się w siedzibie ZPiT Mazowsze w Otrębusach, następujących wokalistów: w  kategorii wiekowej 9-14 lat – Fabiana Kicińskiego z Trzcińska Zdroju, w kat. wiekowej 20-25 lat – ex aequo Aleksandrę Hawryluk z Pyrzyc i Karinę Raźnikiewicz ze Szczecina.

Ponadto jury przyznało bez kwalifikacji do konkursu finałowego:

w kat. wiekowej 9-14 lat:

II miejsce - Koster Kacper z Trzcińska Zdroju i Antoni Płaczek z Barlinka

III miejsce - Gabriela Sawicka z Nowogardu.

Wyróżnienia otrzymali: Zuzanna Kujawa z Trzcińska Zdroju i Agnieszka Majcher z Trzcińska Zdroju w kategorii wiekowej 20-25 lat, II miejsce - Anna Maria Jabłuszewska z Chludowa, a w kategorii wiekowej 26+ II miejsce Martyna Chadaś.

Konkurs organizuje Zespół Pieśni i Tańca „Mazowsze”, a Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie jest partnerem regionalnym.

(MON) 

Fot. Sylwester Suliga

Konkurs wokalny w zamku. Śpiewali utwory Mazowsza Konkurs wokalny w zamku. Śpiewali utwory Mazowsza Konkurs wokalny w zamku. Śpiewali utwory Mazowsza Konkurs wokalny w zamku. Śpiewali utwory Mazowsza Konkurs wokalny w zamku. Śpiewali utwory Mazowsza Konkurs wokalny w zamku. Śpiewali utwory Mazowsza Konkurs wokalny w zamku. Śpiewali utwory Mazowsza Konkurs wokalny w zamku. Śpiewali utwory Mazowsza Konkurs wokalny w zamku. Śpiewali utwory Mazowsza Konkurs wokalny w zamku. Śpiewali utwory Mazowsza Konkurs wokalny w zamku. Śpiewali utwory Mazowsza Konkurs wokalny w zamku. Śpiewali utwory Mazowsza Konkurs wokalny w zamku. Śpiewali utwory Mazowsza Konkurs wokalny w zamku. Śpiewali utwory Mazowsza Konkurs wokalny w zamku. Śpiewali utwory Mazowsza Konkurs wokalny w zamku. Śpiewali utwory Mazowsza Konkurs wokalny w zamku. Śpiewali utwory Mazowsza Konkurs wokalny w zamku. Śpiewali utwory Mazowsza Konkurs wokalny w zamku. Śpiewali utwory Mazowsza

Komentarze

Jacek
Gdybym to ja robił to solistki wykonały by wyrok "tu i teraz" . Zawsze udaje mi się pokazać te ukryte cechy duszy człowieka. :( To nie był konkurs piękności ale głosu i sztywności scenicznej. :D Do publikacji chyba bym zdjął trochę karminu i zrobił zdrowsza cerę. (tak myślę)
2019-10-07 12:03:53
Oj Suliga. Wokalistki cię obiją.
.
2019-10-06 00:42:49
Suliga, ujęcia wokalistek są jak by złośliwe...
paaa...
2019-10-05 22:50:31

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wystawa Makiet Kolejowych 2020

Sonda

Czy zakaz handlu w niedzielę jest dla Ciebie uciążliwy?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie