wtorek, 14 lipca 2020.
Strona główna > Kultura > Koncerty w otwartej przestrzeni - od 17 lipca. Ale musi być 5 m kw. na osobę

Koncerty w otwartej przestrzeni - od 17 lipca. Ale musi być 5 m kw. na osobę

Koncerty w otwartej przestrzeni - od 17 lipca. Ale musi być 5 m kw. na osobę
Data publikacji: 2020-06-30 19:31
Ostatnia aktualizacja: 2020-06-30 20:33
Wywietleń: 1017 462706

Dobra wiadomość dla branży rozrywkowej, ale i dla m.in. melomanów stęsknionych za plenerowymi koncertami. Resort kultury właśnie poinformował, że od 17 lipca zmienią się regulacje dotyczące wydarzeń artystycznych i rozrywkowych organizowanych w otwartej przestrzeni: "Będzie w nich mogło uczestniczyć więcej niż 150 osób pod warunkiem zachowania zasad dystansu społecznego" - czytamy w komunikacie przesłanym do naszej redakcji.

Takie wydarzenia będą mogły się odbyć, ale z zachowaniem rozmaitych obostrzeń. Jakich? Organizatorzy muszą zapewnić co najmniej 5 metrów kwadratowych na osobę, a także będzie obowiązek zachowania dwumetrowej odległości pomiędzy uczestnikami imprezy. Są też inne nakazy: "wyznaczenie znakami poziomymi miejsc dla publiczności uwzględniających zachowanie dystansu, konieczność zakrywania ust i nosa przez uczestników wydarzenia (chyba że zostanie zachowana odległość nie mniej niż 2 m od innych osób), wyraźne oddzielenie i oznaczenie terenu dla widowni (aby uniemożliwić mieszanie się publiczności z osobami postronnymi, np. spacerowiczami)" - oto informacja ze strony ministerstwa kultury.

Uwaga! Obowiązek zachowania dystansu między uczestnikami nie dotyczy osoby, która przyszła z dzieckiem poniżej 13. roku życia, uczestnika wydarzenia, który towarzyszy osobie z niepełnosprawnością lub osobie, która ze względu na stan zdrowia nie może poruszać się samodzielnie, a także tych wszystkich, którzy razem mieszkają.

(MON)

Komentarze

Jk
Już widzę jak ludzie na koncertach zachowują odstęp i te wszystkie wytyczne śmiech na sali młodzież już się grupuje w parkach na skwerach na lasztowni i nikt nie zachowuje wytycznych i jakoś nie widać zachorowań
2020-06-30 20:32:23

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

Nekrologi

Sonda

W jakiej postaci jesz lody tego lata?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie