poniedziałek, 13 lipca 2020.
Strona główna > Kultura > Koncert na trąbkę. Z dedykacją dla chorego Franka

Koncert na trąbkę. Z dedykacją dla chorego Franka

Koncert na trąbkę. Z dedykacją dla chorego Franka
Data publikacji: 2020-05-31 09:43
Wywietleń: 325 457387

W niedzielę w przestrzeni wirtualnej - w serwisach Facebook i YouTube na kanałach szczecińskiej filharmonii - zaplanowany jest kolejny odcinek symfonicznego talent show z 2018 roku pt. "EduVirtuoso". Początek o godz. 11. Tym razem wystąpi Mateusz Zimnik, który jest uczniem Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia w Katowicach. To był pierwszy występ Mateusza z prawdziwą orkiestrą symfoniczną. Na koncert założył tradycyjny strój górniczych orkiestr dętych i czapkę z pióropuszem. Koncert na trąbkę As-dur Alexandra Arutuniana zabrzmiał wspaniale i stał się muzycznym motywem przewodnim całej serii "EduVirtuoso". 

Młody artysta talent odziedziczył po dziadku Andrzeju, który także gra na trąbce i prowadzi Orkiestrę Dętą Górniczą. Jako dwunastolatek wziął udział w programie „Must be the Music”, gdzie akompaniował mu Adam Sztaba. Kolejne sukcesy to półfinał „Młodego Muzyka Roku” – ogólnopolskiego konkursu na najlepszego młodego muzyka grającego na instrumencie klasycznym. „Młody Muzyk Roku” to – zdaniem wielu – program, który udowadnia, że możliwe jest połączenie muzyki poważnej na wysokim poziomie i telewizyjnego show. Biorą w nim udział laureaci prestiżowych konkursów muzycznych, wybrani przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

- Nasze stałe niedzielne spotkania z "EduVirtuoso" dedykujemy Frankowi Kępie, przed którym ciężka walka o powrót do zdrowia. Bardzo prosimy o Wasze wsparcie, do zebrania kolosalna kwota, a czasu coraz mniej. Każdy z nas może pomóc, liczy się każdy gest i każda inicjatywa - informuje Katarzyna Plater-Zyberk, rzecznik prasowy szczecińskiej filharmonii.

Szczegóły wspomnianej zbiórki na: https://www.siepomaga.pl/franekwojownik 

(MON)

 

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

Sonda

W jakiej postaci jesz lody tego lata?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie