wtorek, 19 czerwca 2018.
Strona główna > Kultura > Kolędy w katedrze

Kolędy w katedrze

Kolędy w katedrze
Data publikacji: 2016-01-30 11:38
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:57
Wywietleń: 1455 113203

Na tradycyjne misterium kolędowe, już po raz trzydziesty czwarty zaprasza Chór Akademicki im. Profesora Jana Szyrockiego ZUT. Koncert odbędzie się w sobotę, 30 stycznia, o godz. 19.30.

Podczas imprezy będzie można usłyszeć zarówno mało znane i pełne uroku tradycyjne kolędy i pastorałki, jak i nieco bardziej nowoczesne opracowania znanych już utworów autorstwa nieżyjącego już szczecińskiego kompozytora profesora Marka Jasińskiego.

W tegorocznym misterium, obok Chóru Akademickiego pod batutą Szymona Wyrzykowskiego, usłyszeć będzie można również Chór Collegium Maiorum ZUT prowadzony przez Pawła Osuchowskiego, Kapelę Zespołu Folklorystycznego „Siermięgi”, Chór Kameralny ZUT pod dyrekcją Iwony Wiśniewskiej-Salamon i Zespół Młodych CHAPS pod dyrekcją Iwony Charkiewicz. Chórzystom towarzyszyć będzie solistka Helena Bregar.

Podobnie jak w roku ubiegłym, chórzyści postanowili wykorzystać nadarzającą się okazję i wesprzeć Bogdana Olecha - zaprzyjaźnionego wykładowcę macierzystej uczelni. W lipcu 2014 roku zdiagnozowano u niego guz kąta mostowo-móżdżkowego. Po przeprowadzonej miesiąc później operacji doszło do powikłań i udaru, w wyniku którego mężczyzna zapadł w śpiączkę. Po trzech miesiącach wspierania przez respirator podjął samodzielne oddychanie. Obecnie znajduje się w domu pod opieką rodziny, wymaga całodobowej opieki oraz bardzo kosztownej i intensywnej wielokierunkowej rehabilitacji.

Wstęp wolny.

(kas)

Fot. Dariusz GORAJSKI

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Finalistki Gryfii na plenerze literackim
Plener literacki wystartował
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy