poniedziałek, 23 lipca 2018.
Strona główna > Kultura > Kinowa reaktywacja

Kinowa reaktywacja

Kinowa reaktywacja
Data publikacji: 2016-05-03 16:23
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:58
Wywietleń: 1901 132026

Po trwającym kilka miesięcy remoncie, do swojej działalności powróciło najmniejsze szczecińskie kino - „Zamek". Pierwsze seanse, skierowane do dzieci, odbyły się podczas majówki. Od czwartku do niedzieli, na widzów czekają już normalne, repertuarowe seanse.

Powodem przerwy w funkcjonowaniu kameralnej placówki (tylko 50 miejsc), były prace modernizacyjne, prowadzone w skrzydle wschodnim Zamku Książąt Pomorskich.

- Wnętrze sali kinowej zostało odświeżone, a samo skrzydło - wzbogacone o windę, co stanowi duże udogodnienie dla osób niepełnosprawnych - informuje Kamil Robak, zamkowy specjalista ds. promocji. - Repertuar kina się nie zmienia: pozostaje ono wierne ambitnym polskim, europejskim i światowym produkcjom. To kino dla par oraz dla osób samotnych, widzów wymagających, jednak nie uciekające od kina komercyjnego. Światowe hity goszczące na ekranach kin sieciowych można zobaczyć także i u nas, bo „Zamek" jest wyposażony w aparaturę cyfrową oraz projektor do seansów w 3D.

Zamkowe kino powstało w 1963 roku, jest więc jednym z najstarszych w Szczecinie. To również jedno z dwóch miejsc - obok „Pioniera 1907", w którym filmy można oglądać bez wielominutowego bloku reklam, oraz fetoru jedzenia i odgłosów siorbania gazowanych napojów. „Zamek" trzyma poziom i ambitny kurs, zapraszając na produkcje niszowe, dokumenty, krótkometrażowe, organizując tematyczne przeglądy czy kolaudacje i pokazy produkcji, dofinansowanych przez Zachodniopomorski Fundusz Filmowy. Seanse odbywają się tu zwykle od czwartku do niedzieli

W pierwszym tygodniu po powrocie, kino zaprasza na trzy polskie filmy: romantyczna komedię „Planeta singli" z Maciejem Stuhrem, Agnieszką Więdłochą, Danutą Stenką i Ewą Błaszczyk, musical „#WszystkoGra" Agnieszki Glińskiej z Elizą Rycembel, Kingą Preis i Stanisławą Celińską oraz dramat sensacyjny „Gejsza" Radosława Markiewicza z Martą Żmudą - Trzebiatowską. ©℗

(kas)

Fot. Ryszard PAKIESER (arch.)

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
25
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Potańcówka w szczecińskiej Różance
Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Andrzej Gedymin
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy