czwartek, 04 marca 2021r.

Kino Pionier rusza po 111 dniach zamknięcia! W najbliższy weekend - pięć tytułów

Data publikacji: 2021-02-23 13:12
Ostatnia aktualizacja: 2021-02-23 13:19
Kino Pionier rusza po 111 dniach zamknięcia! W najbliższy weekend - pięć tytułów
Fot. Monika Gapińska  

Mamy znakomitą wiadomość dla kinomanów: od piątku (26 lutego) zostanie otwarte, po aż 111 dniach zamknięcia w trakcie "zamrożenia" placówek kulturalnych, szczecińskie kinie Pionier 1907. W weekend będzie można tu obejrzeć pięć tytułów filmowych, w tym odbędą się seanse przedpremierowe, oba z z Madsem Mikkelsenem - duński kandydat do Oscara, czyli "Na rauszu" oraz "Jeźdźcy sprawiedliwości". Jeszcze we wtorek będzie można rezerwować bilety, a także zostanie opublikowany repertuar na stronie internetowej kina. 

Jak mówi szef Pioniera 1907, Jerzy Miśkiewicz, zwlekał z otwarciem kina (mimo iż taka możliwość była od 12 lutego), bowiem jest kłopot z dostępem do dobrych, nowych filmów.

- Optymistycznie myślałem, że bez problemu będę mógł zaproponować widzom dobre filmy do oglądania. Tymczasem dystrybutorzy dość sceptycznie podeszli do informacji o otwarciu kin, obawiając się chyba, że to tylko na chwilę. Stąd nie ma zbyt wielu filmów do wyboru - mówi właściciel kina. - Być może dystrybutorzy czekają też na otwarcie dużych kina.

Poza wspomnianymi pokazami przedpremierowymi, w weekend będzie można się wybrać m.in. na komedię pt. "Palm Springs", która stała się rewelacją festiwalu Sundance. To opowieść o parze, która została uwięziona w pętli czasowej i w kółko przeżywa ten sam dzień. Poza tym filmem, w Pionierze 1907 będzie można obejrzeć opowieść o autorze kultowych, przesiąkniętych erotyzmem kobiecych aktów - "Helmut Newton. Piękno i bestia". O geniuszu fotografii opowiadają w filmie m.in. Catherine Deneuve, Grace Jones, Charlotte Rampling, Isabella Rossellini, Claudia Schiffer.

Ciekawie zapowiada się też dokument pt. "Ściana cieni", który odkryje przed widzami świat nepalskich Szerpów, ich codzienności, wierzeń i dylematów, jakie przychodzą wraz z wkraczaniem w ich życie biznesu związanego ze wspinaczką wysokogórską.

(MON)

 

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ