sobota, 21 lipca 2018.
Strona główna > Kultura > Karolina Sawka czytała dzieciom

Karolina Sawka czytała dzieciom

Karolina Sawka czytała dzieciom
Data publikacji: 2017-04-28 21:15
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:59
Wywietleń: 1255 248593

Dlaczego zwolnili małpkę z pracy na planie filmu w „Pustyni i w puszczy”? Jakie plany na przyszłość ma Karolina Sawka? Na te i inne pytania odpowiedziała aktorka podczas kolejnej akcji Poczytajki. Spotkanie odbyło się w piątek (28 kwietnia) w Szkole Podstawowej nr 5 w Szczecinie.

To było duże zaskoczenie dla dzieci. Jeszcze przed paroma dniami oglądały z nauczycielami film „W pustyni i w puszczy”, gdzie ośmioletnia wówczas Karolina Sawka zagrała jedną z głównych ról, a mianowicie Nel, a dzisiaj – zamiast ich rówieśniczki – przyszła piękna, 25-letnia aktorka. Nagrodzona została owacjami na stojąco i… poproszona o zmianę scenariuszu spotkania. Miała bowiem przeczytać najmłodszym fragment książki „Miś Uszatek”. Zaproponowała spontanicznie, że dzieci mogą wybrać zamiast tego fragment powieści Henryka Sienkiewicza, patrona Szkoły Podstawowej nr 5 – „W pustyni i w puszczy”. Dzieci jednogłośnie się zgodziły.

Po przeczytaniu książki przyszedł czas na pytania i opowieści. Zgodnie z przewidywaniami maluchy najwięcej pytań miały odnośnie filmu z 2001 roku. Podczas jego kręcenia obecna Ambasadorka Szczecina przeżyła przygodę życia. W Afryce spędziła pół roku. Okazało się, że początkowo scenariusz filmu miał być nieco inny. Nel przez większość produkcji miała towarzyszyć na ramieniu małpka. Jeszcze przed przystąpieniem do zdjęć i oswajania zwierzęcia z dziewczynką, małpka… ugryzła Karolinę w ucho. „Po tym została zwolniona” – opowiadała rozbawiona aktorka. Zdradziła również, że już niebawem kończy Łódzką Szkołę Filmową i najprawdopodobniej przeprowadzi się stamtąd do Warszawy. Pojawia się coraz więcej propozycji, zarówno z teatrów, seriali, jaki i z dużego ekranu. Po odpowiedzi na kilkadziesiąt pytań przyszedł czas na rozdawanie autografów oraz wspólne zdjęcia.

* * *

„Poczytajki” to pierwsze tego typu akcja w Szczecinie. Nauczyciele w ramach lekcji zapraszają co miesiąc do swoich podopiecznych znane i lubiane osoby, które otrzymują zadanie: muszą przeczytać najmłodszym fragment książki. W ubiegłych miesiącach uczniów odwiedzili: pisarka Joanna Rajch, prezydent Szczecina Piotr Krzystek, najlepszy głos 2011 roku, zwycięzca programu The Voice od Poland – Damian Ukeje, Miss Polski Klaudia Ungerman oraz wielokrotny mistrz świata w wioślarstwie Marek Kolbowicz.

(p)

Fot. materiały organizatora

Karolina Sawka czytała dzieciom Karolina Sawka czytała dzieciom Karolina Sawka czytała dzieciom Karolina Sawka czytała dzieciom

Komentarze

@wykrzyknik
Misiaczek nie miał kompetencji?? Na prawdę tak uważasz, czy wsi z TVN ci to wmówiło?
2017-04-30 00:19:17
Do wykrzyknika... ( ! )
No to tylko "byc moze" od-PO-wiedni rysunek... by sie jeszcze przydal ?
2017-04-29 22:38:29
wykrzyknik
I tatuś i wujek zajmują się wyszydzaniem nepotyzmu, obsadzania stanowisk "misiaczkami" bez kompetencji i ogólnie wszystkich śmieszności naszego społeczeństwa.
2017-04-29 06:57:00
Tylko pytam ?
A Tatus czy Wujek, nie rysuje PO-litycznie w Kurierze ??
2017-04-28 22:34:51
columbin
Tak, wydarzenie na skalę światową.
2017-04-28 22:17:52

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Józef Miszczuk
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy